birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

KESK Gaziantep Şubeler Platformu’nun TÜİK önündeki eylemine izin verilmedi!

TÜİK önünde açıklama yapmak isteyen KESK Gaziantep Şubeler Platformu bileşenlerinin kurum önüne gitmesi polis tarafından engellendi.

ÇALIŞMA YAŞAMI 01.07.2022 15:22
KESK Gaziantep Şubeler Platformu’nun TÜİK önündeki eylemine izin verilmedi! Fotoğraf: BirGün
Abone Ol google-news

MUZAFFER TÜRKMEN

KESK Antep Şubeler Platformu’nun TÜİK önünde yapmak istediği açıklamaya polis ekipleri izin vermedi. BirGün’ün görüntü almasına engel olmak isteyen polis ekipleri, açıklamanın geç başlamasına neden oldu.

Ekonomide yaşanan kötü gidişata karşı TÜİK önünde açıklama yapmak isteyen KESK Antep Şubeler Platformu, polis ekiplerince engellendi. Kitlenin TÜİK önüne gitmesine kalkanlarla engel olan polis ekiplerine tepki gösterildi.

İktidarın rekor kıran enflasyonu TÜİK eliyle düşük gösterdiğini bildiren KESK üyeleri, yaptıkları açıklamada, “Siyasal iktidar, ısrarla yanlış ekonomi politikalarının sorumluluğunu almıyor” ifadelerini kullandı. İktidarın, “Enflasyon tüm dünyada rekor kırıyor” dediğini ancak rekor kırdığını ifade ettiği enflasyonun Türkiye’nin sekizde biri oranında olduğunu vurgulayan KESK Antep Şubeler Platformu, açıklamada ayrıca, “Ülkemiz dünya yüksek enflasyon sıralamasında ilk altıya kadar yükselmiş bulunuyor. Enflasyonda OECD üyesi 36 ülke içinde en yakın rakibimize dört kat fark atarak açık ara lider konumuma yerleştik” ifadelerine yer verdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun