birgün

2° KAPALI

"Kılıçdaroğlu aday için başka isim önerecek" iddiasına CHP'den yanıt

CHP'li Erdoğan Toprak, "'Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayı için başka bir isim önerecek" iddiasına, "Kesinlikle yanlış. Kararımız net, bizim adayımız Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Bunun dışında da bir kararımız yoktur" cevabını verdi.

SİYASET 25.01.2023 09:53
"Kılıçdaroğlu aday için başka isim önerecek" iddiasına CHP'den yanıt
Abone Ol google-news

CHP'den, 'Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayı için başka bir isim önerecek" iddiasına yalanlama geldi.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, bugünkü köşe yazısında CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak ile yaptığı görüşmeyi aktardı.

Sarıkaya'nın yönelttiği "Kılıçdaroğlu’nun bir başka ismi önereceği doğru mu?" sorusuna Erdoğan Toprak, "Kesinlikle yanlış. Kararımız net, bizim adayımız Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Bunun dışında da bir kararımız yoktur. Tabii adayın kim olacağına karar verecek olan da Altılı Masa’daki liderlerdir…" yanıtını verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, cumhurbaşkanı adayı olarak Altılı Masa'ya İlhan Kesici ve Faik Öztrak’ı önereceği iddia edilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol