CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu BBC'ye konuştu. Seçimleri kazanacağını dile getiren Kılıçdaroğlu, "Erdoğan'ı emekli edip köşesine göndereceğiz. Sessizce geri adım atacak. Kimsenin endişesi olmasın" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi
Kılıçdaroğlu BBC'ye konuştu: Erdoğan'ı köşesine göndereceğiz, sessizce geri adım atacak

CHP lideri ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, BBC muhabiri Orla Guerin'e konuştu. Kılıçdaroğlu, gençlerin demokrasi istediğini vurgularken Erdoğan'ın seçimleri kaybettiği takdirde 'sessizce geri adım atacağını' belirterek, kimsenin endişelenmemesi gerektiğini ifade etti. 

Kılıçdaroğlu, Guerin'in kendisine yönelttiği "Erdoğan, 20 yıllık iktidarının ardından önce başbakan, şimdi de tüm yetkilere sahip cumhurbaşkanı olarak yenilirse sessizce gidecek mi?" sorusunu "Erdoğan'ı emekli edip köşesine göndereceğiz. Sessizce geri adım atacak. Kimsenin bu konuda bir endişesi olmasın" diyerek yanıtladı. 

Gençlerin demokrasi talebini dile getiren CHP lideri, "Sırf tweet attıkları için sabahın erken saatlerinde kapılarına polisin gelmesini istemiyorlar. Gençlere beni özgürce eleştirebileceklerini söylüyorum. Bu hakka sahip olduklarından emin olacağım" dedi.

"BATI İLE İLİŞKİLERE ÖNCELİK VERECEĞİM"

“Erdoğan'ın rakibi Kılıçdaroğlu barış ve demokrasi sözü verdi” başlıklı haberinde Kılıçdaroğlu'un İzmir mitingine dair gözlemlerini de aktaran Guerin, mitingden önce Kılıçdaroğlu'nun kendisine 'Türkiye'ye yeniden yön vereceğini ve Kremlin'le değil Batı ile ilişkilere öncelik vereceğini' söylediğini aktardı. 

"SOĞANIN KİLOSU 100 LİRA OLUR"

Soğan fiyatlarına BBC'ye verdiği mülakatta da değinen Kılıçdaroğlu, "Şu an soğanın kilosu 30 lira, Erdoğan kalırsa 100 lira olacak" dedi.