birgün

27° AZ BULUTLU

Kılıçdaroğlu 'Bilal Erdoğan' dedi, AKP'den ilk yanıt geldi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD'ye para transferi ile ilgili yeni açıklamasında Bilal Erdoğan ve Esra Albayrak isimlerini kullanmasına AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten yanıt geldi. Çelik, "Cumhurbaşkanımızın aile bireylerinin hukuka uygun ve herkese açık şekilde yürüttüğü sivil toplum faaliyetlerini hukuksuz ve şaibeli göstermeye çalışarak politik dedikodu ve sistematik yalan üretiyor” dedi.

SİYASET 27.05.2022 23:28
Kılıçdaroğlu 'Bilal Erdoğan' dedi, AKP'den ilk yanıt geldi
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD'deki TURKEN'e para transferiyle ilgili yeni paylaşımlar yaptı. Kılıçdaroğlu paylaşımlarında "Bu vakıflar üzerinden paraları transfer ettiren, oğlun Bilal Erdoğan. Parayı alan tarafta ise kızın Esra Albayrak var. Kardeş kardeş vakıflar yönetiyorlar, para transfer ediyorlar birbirlerine. TURKEN paravan bir vakıftır, amacı ABD’ye servet ve insan transferidir," ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'na ilk yanıt, AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi.

Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Kılıçdaroğlu hakkıyla genel başkanlık yapamayınca ‘politik dedikoduculuk’ mesleğine geçmiş. Cumhurbaşkanımızın aile bireylerinin hukuka uygun ve herkese açık şekilde yürüttüğü sivil toplum faaliyetlerini hukuksuz ve şaibeli göstermeye çalışarak politik dedikodu ve sistematik yalan üretiyor” ifadelerine yer verdi.

Çelik paylaşımında, “Kılıçdaroğlu'nun köklü bir partinin genel başkanlığını yalan ve dedikodu merkezine çevirmesini izliyoruz. Geçen seferki iddiaları hakkında, bilinen bir FETÖ’cü ‘bunları ben yıllar evvel söyledim’ diyerek bu iddiaların mülkiyetinin kime ait olduğunu ifşa etmişti. Kılıçdaroğlu politik dedikodu ve yalan üretmek yoluyla 6’lı masanın lideri olma hedefine ulaşabilecek mi göreceğiz. Fakat her iddiasının arkasından 'mutfakta biri var' dedirtmeye devam ediyor. Kılıçdaroğlu’nun önümüze gerçek politika ile çıkmasını bekledik, bunun imkansız olduğunu bir kere daha gördük. Mülkiyeti karanlık odaklara ait politik dedikodu ve yalanlarla varabileceği bir yer yok” ifadelerini kullandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol