CHP lideri ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eski Kızılay yöneticileri ile bir toplantı yapacağı öğrenildi

Kılıçdaroğlu eski Kızılay yöneticileriyle bir araya gelecek

İsmail ARI

Depremzedeler çadır beklerken depolarındaki çadırları satan Kızılay gündemden düşmüyor, kuruma dair her geçen gün yeni bir skandal patlak veriyor.

Millet İttifakı’nın ortaklarından CHP ile İyi Parti’nin ardından Cumhur İttifakı’nın küçük ortağı Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici de Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ı ikinci kez istifaya çağırdı.

Her geçen gün daha da büyüyen tepkiler karşısında ise Kızılay'ın Başkanı Kerem Kınık, "İstifa edecek misiniz?" sorusuna, "Ortaya böyle bir başarı konulmuşken goygoycuların lafı ile hareket etmem" yanıtını vermişti.

TOPLANTI 15 MART’TA

Kerem Kınık’a dair tartışmalar alevlenirken ve istifa çağrıları artarken CHP lideri ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eski Kızılay yöneticileri ile bir toplantı yapacağı öğrenildi.

Kulislerde konuşulanlara göre, Kılıçdaroğlu ile yapılacak toplantıyı 2005 ile 2011 yılları arasında Kızılay Başkanlığı yapan Tekin Küçükali organize ediyor. Küçükali’nin kızı Emine Küçükali’nin ise İyi Parti kurucusu olduğu biliniyor.

Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirilecek toplantıya Kızılay’ın eski şube başkanları ile delegelerinin katılacağı, Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın tasfiye ettiği yöneticilerin de bu toplantıya yer alacağı ifade ediliyor. Toplantının 15 Mart günü sabah saatlerinde Ankara’da gerçekleştirileceği öğrenildi.