CHP Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter'dan yaptığı açıklama ile muhafazakar kadınlara seslendi. Kılıçdaroğlu 'Biz baskıcı olan her şeyden arındık, demokratikleştik' ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, genç muhafazakar kadınlara seslendi: Kazanımlarınız yok olmayacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HÜDA-PAR'ın Cumhur İttifakı'na katılmasına ilişkin olarak değerlendirmelerde bulundu.

Muhafazakar genç kadınlara seslenmek istediğini belirten Kılıçdaroğlu, demokratikleştiklerini belirtirken, Cumhur İttifakı'na desteğini açıklayan HÜDA-PAR'ı eleştirdi.

HÜDA-PAR GÖNDERMELİ PAYLAŞIM

Twitter'dan açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Muhafazakâr genç kadınlara seslenmek istiyorum. Biz baskıcı olan her şeyden arındık, demokratikleştik. Onlar en baskıcı olanı yanlarına çektiler. Kadına şiddetin önlenmesi kanununa savaş açanı ittifak ortağı yaptılar. Kazanım ve özgürlüklerinizin yok edilmesine izin vermeyeceğiz" dedi.

Kılıçdaroğlu bu açıklamasının ardından, paylaşımını alıntılayan AKP milletvekilleri olduğunu söyleyerek yeni bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu’nun 6284 sayılı “Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun”a dikkat çekerek paylaştığı mesaj şöyle: