Kılıçdaroğlu, “iktidarın kendilerine destek vermesi için İmralı’yla ve Kandil’le görüşmeler yaptığını” söyledi. Kılıçdaroğlu, Öcalan’la görüşmelerin bir kamu görevlisi tarafından yürütüldüğünü söyledi ancak isim açıklayamayacağını belirtti: “İsim açıklamam doğru olmaz, kamu görevlisinin ismini açıklamam doğru değil.”

Kaynak: Haber Merkezi
Kılıçdaroğlu: İmralı’yla destek için görüştüler, kamu görevlisinin ismini açıklayamam

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “iktidarın kendilerine destek vermesi için İmralı’yla ve Kandil’le görüşmeler yaptığını” söyledi.

Fox TV’de canlı yayına katılan Kılıçdaroğlu, Abdullah Öcalan’la görüşmelerin bir kamu görevlisi tarafından yürütüldüğünü söyledi ancak isim açıklayamayacağını belirtti: “İsim açıklamam doğru olmaz, kamu görevlisinin ismini açıklamam doğru değil.”

Kılıçdaroğlu ayrıca montaj videolara da değindi ve “Bu iktidar terör örgütünden medet umuyor.” dedi.

Kılıçdaroğlu şunları kaydetti: 

"DEVLETE DEĞİL SARAY'A ÇALIŞANLAR..."

“Onlarla oturup konuşan o. Günün 24 saati bizi karalayan, onlarla konuşan o. Her türlü suçlamaya biz muhatap oluyoruz. Biz devleti yönetmiyoruz ki. Efendim, işte ‘Kılıçdaroğlu Kandil’le görüyor’ diyor. Bunu söyleyen insanı insan olarak kabul etmiyorum. Kardeşim sen bir devleti yönetiyorsun. Bu devlette bir Milli İstihbarat Teşkilatı var. Eğer ben Kandil’le görüşüyorsam veya PKK’yla görüşüyorsam sen bunun delillerini çıkarırsın, elime de kelepçeyi vurursun atarsın mahkemeye. Peki niye iftira atıyorsun?

Eğer bir terör örgütüyle muhatap olduysam, eğer bir teröristle yan yana gelip konuştuysam Allah belamı versin. Aksi halde bu iftirayı atanın Allah belasını versin. İnsanda biraz ahlak olur.

Konuşuyorlarmış. Onları kim konuşturuyor? Kandil’dekileri kim konuşturuyor? Kandil’dekilerin konuşması benim lehime mi, onun lehine mi? Akıl var, mantık var. Onun lehine.

Çünkü konuşturan o, söyleten o. Aklı başında olan herkes bunu bilir.

Kandil’in anahtarı onun cebindedir zaten.

Salih Müslim’i (YPG’nin kurucularından) terörist ilan ettiler değil mi? E onu Türkiye’ye davet eden o, kırmızı halılar seren o, ben mi davet ettim? O etti.

Şimdi o da konuşmuş. Salih Müslim’i kimin konuşturduğunu da biliyorum. Devletin en hassas kurumlarında çalışıp, devleti için değil Saray için çalışanlar onları konuşturuyor. Bunları biliyoruz. Yeri gelirse onun ismini de açıklarım.

İmralı’yla da belli aralıklarla görüşüyorlar. Kendilerine destek vermesi için ikna turları var. Bunları da biliyoruz. Bir kamu görevlisinin adını açıklamak doğru olmaz.”