CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, annesinin vefatı nedeniyle AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli'yi telefonla arayarak başsağlığı diledi.

Kılıçdaroğlu'ndan AKP'li Nurettin Canikli'ye baş sağlığı telefonu

CHP'den yapılan açıklamaya göre, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, annesi Ayşe Canikli'nin vefatı nedeniyle, AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli'yi telefonla aradı.

Ayşe Canikli'ye Allah'tan rahmet dileyen Kılıçdaroğlu, aileye başsağlığı dileklerini iletti.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik açıklamaları nedeniyle 750 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 30 Haziran'da gazetemiz BirGün Ankara Temsilcisi Nurcan Gökdemir'in sorularını yanıtlamış ve AKP'li Canikli hakkında şunları söylemişti:

"Dünyanın hiçbir yerinde, yolsuzluk yapılan kişiye, “Senin hakkında soruşturma açılmayacak” diye kanun çıkarılmaz. Kayyumun yaptığı bütün işlemler, karar alan ve görevleri yerine getiren kişinin, bu karar, görev ve fiilleri nedeniyle hukuki, idari, mali ve cezai sorumluluğu olmamaktadır. Hırsızlık yap, haksızlık yap, çal, hiçbir sorumluluğu olmayacak.

Canikli bu işin göbeğindedir. Ona çağrı yapalım sizin aracılığınızla. Kendisinin ve yakınlarının mal varlığı açıklansın. Hesap uzmanıyım. O da eski maliye müfettişi. Aynı maaşı alıyorduk. Benim mal varlığımı ben internet siteme koyuyorum. Altına imzamı atıyorum. Canikli de açıklasın mal varlıklarını. Bakan olarak aldığı para varsa ben de milletvekili olarak alıyorum. Bir kişi siyasete girdikten sonra zenginleşiyorsa o kişi malı götürüyor demektir. TMSF’nin başına bazı kişiler atandıktan sonra belli simsarların çıktığını, “Hangi fabrikaları almak istiyorsun, yeterli komisyonu verirseniz tüm imkanları sağlarım” diye listeleri götürüp belli iş adamlarına verdiklerini biliyoruz. Bunları gelip bana anlattılar. Canikli temiz bir insan değil. Görünen tablo o. Ticari Sicil Gazetesi’nde Canikli’nin Boydak ile ilgili yayınlanan sayısında ismi var. “Benim ilgim yok” diyor. İlgin de var bilgin de var. Her türlü imkanı sen onlara sağladın. Güvenceyi sen verdin. Bu kanun çıkarken itiraz etmesi lazımdı. “Bu kanun politik olarak benim geleceğimi karartan bir kanun” demesi lazımdı. “Bu kanun böyle çıkarsa Canikli haksız yere suçlanır” demesi lazımdı. Tam tersi."