birgün

22° AÇIK

Kılıçdaroğlu’ndan 'çöp ithalatı' tepkisi: Tek kutsalınız para!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kısa bir süre önce getirilen 'çöp ithalatı' yasağının iptal edildiğini kaydederek, “Sorsan yerliler, milliler… Onlara göre ne toprağımız ne suyumuz kutsal ama sorsan milliyetçiler. Sizin tek bir kutsalınız var, o da para!” dedi.

SİYASET 10.07.2021 23:25
Kılıçdaroğlu’ndan 'çöp ithalatı' tepkisi: Tek kutsalınız para!
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'çöp ithalatı (polietilen) yasağının iptal edilmesine' tepki gösterdi.

'Yasağın daha yeni getirildiğini ve bu sabah iptal edildiğini' ifade eden Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Daha yeni Avrupa’dan plastik çöplerin ithalatına yasak getirmişlerdi, bu sabah yasağı iptal etmişler. Cennet vatanımızın topraklarını yabancıların çöp deposuna döndürmek için yine kolları sıvadılar. Yabancıların çöpleri topraklarımızı, sularımızı zehirlemeye devam edecek.

Sorsan yerliler, milliler… Onlara göre ne toprağımız ne suyumuz kutsal ama sorsan milliyetçiler. Sizin tek bir kutsalınız var, o da para! Çocuklarımıza mirasımız zehirlenmiş toprak ve su olmayacak; sonuna kadar mücadele edeceğiz.”

YASAK İPTAL EDİLDİ İDDİASI

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Türkiye’de plastik ambalaj türü atıkların ithalatını yasaklayan kararın ‘Ankara’daki tesirli çevrelerin baskısı sonucunda kaldırıldığını’ iddia etti.

Işık, sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşımında şunları dile getirdi:

“Ankara’da tesirli bir takım çevreler baskı yapıp bu yasağı kaldırtmaya çalışıyordu. Ne yazık ki başardılar! 3 kuruş para için memleketine bu kadar düşman olabilir bir zihniyet! Türkiye’nin yarınlarını kurtaracak plastik atık ithalatı yasağı maalesef geri çekildi!"

Konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama yapılmadı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol