birgün

24° AÇIK

SİYASET 11.05.2021 09:06

Kılıçdaroğlu'ndan gençlere: Vallahi de billahi de telafi edeceğim, ülkenizde kalın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gece yarısı yayımladığı video mesajla gençlere seslendi. Kılıçdaroğlu, "Gençleri ülkeyi terk edecek hale kimler getirdi? Çok üzgünüm. Emin olun. Çok üzgünüm ama sizden biraz sabır istiyorum. Elinizden alınan bütün hakları size iade edeceğim. Tamamını telafi edeceğim. Vallahi de billahi de telafi edeceğim. Ülkenizde kalın. Biz sizi seviyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan gençlere: Vallahi de billahi de telafi edeceğim, ülkenizde kalın


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gece yarısı yayımladığı videoyu sosyal medya hesabından paylaşarak gençlere seslendi. İzlediği bir videoda gençlerin, ülkeyi terk edecek olmasına ne kadar sevindiklerini aktaran Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Gençler, iyi geceler. Bu akşam bir video izledim. Üç genç, green kart için başvuru da bulunuyorlar. İçlerinden birisi green kart hakkını kazanıyor. Bir sevinç, bir mutluluk... Sevinç çığlıkları atıyorlar. Niçin mi? Ülkeyi terk edecekleri için. Ülkeden ayrılacakları için. Bu gece gözüme uyku girmedi. Eminim, sizlerin de gözüne uyku girmiyor. Sizinle oturup, dertleşmek istedim. Gençleri bu noktaya kimler getirdi? Gençleri ülkeyi terk edecek hale kimler getirdi? Çok üzgünüm. Emin olun. Çok üzgünüm ama sizden biraz sabır istiyorum. Elinizden alınan bütün hakları size iade edeceğim. Tamamını telafi edeceğim. Vallahi de billahi de telafi edeceğim. Ülkenizde kalın. Biz sizi seviyoruz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol