birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Kılıçdaroğlu'ndan iktidara tepki: DNA raporları ellerindeyken yalan söyleyip kumpas kuruyorlar

Mersin'de PKK'nin askeri kanadı HPG'nin üstlendiği polisevine yönelik saldırıyı CHP ile ilişkilendiren iktidara tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu utanmazlık, vicdansızlık, akılsızlıktır" dedi. "Seçime kadar buna benzer rezaletler yapacaklarını biliyorum" diyen Kılıçdaroğlu, "İktidara hodri meydan diyorum. Elinizden geleni ardınıza koymayın" ifadelerini kullandı.

SİYASET 30.09.2022 14:03
Kılıçdaroğlu'ndan iktidara tepki: DNA raporları ellerindeyken yalan söyleyip kumpas kuruyorlar
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin'de PKK'nin askeri kanadı HPG'nin üstlendiği polisevine yönelik saldırıyı CHP ile ilişkilendiren iktidara tepki gösterdi.

halktv.com.tr'den Fikret Bila'ya konuşan Kılıçdaroğlu, "Şehit kanı üzerinden kumpas kuran bir Saray ve onun fotoromancısı var. Kumpas kurulan ben utanıyorum, bunlar utanmıyor. Şehidi bile kendilerine rant malzemesi yapmaktan çekinmiyorlar. CHP ve bana kumpas kurmayı, yandaş gazetelere, televizyonlara manşet atmayı şehitten daha çok önemsiyorlar. Bu utanmazlık, vicdansızlık, akılsızlıktır" dedi.

"Bu kumpas tam bir rezalettir" diyen Kılıçdaroğlu, "Seçime kadar buna benzer rezaletler yapacaklarını biliyorum. Biz hazırlıklıyız. Bu rezaletlerle beni sindireceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar. Biz sinmeyiz. Eğer geri adım atacağımı sanıyorlarsa yine yanılıyorlar. Bir adım geri gitmeyeceğim. İktidara hodri meydan diyorum. Elinizden geleni ardınıza koymayın" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Ne beni ne CHP’yi ne milleti sindiremezsiniz. CHP bu cumhuriyeti kurmuş, yurtseverlerin partisidir. CHP’yi terörle ilişkilendirmek için kurulacak bu gibi bütün kumpasları boşa çıkarmasını biliriz. DNA raporları ellerindeyken yalan söyleyip kumpas kuruyorlar. Taksiciyi şahit gösteriyorlar. Peki devlet nerede? Devlet ne yapıyor? Gerçekten ben utanıyorum, bunlar utanmıyorlar."

NE OLMUŞTU?

Kılıçdaroğlu, dün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İki gündür kirli propaganda yürüten Erdoğan ve yaveri fotoroman Süleyman… Öldürülen teröristin DNA raporuna rağmen, tam 2 gündür yalan söylediniz, havuz medyanız manşetler attı. Oysa ben ne dolaplar çevirdiğinizi iki gündür biliyorum. Bile bile yalan söylediniz" ifadelerini kullanmıştı.

CHP lideri, "Şimdi çıkın ve teröriste ait DNA raporunu açıklayın, bu millet bir kez ağzınızdan doğru bir şey duysun. Başsavcıya dosyaya el koyun dediniz. Başsavcıya sesleniyorum, o dosyayı gizlemeye çalışma, biliyoruz gerçekleri… Utanmıyor musunuz!" demişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Kılıçdaroğlu'na şöyle yanıt vermişti:

"Kılıçdaroğlu; İki gün PKK’nın ipini bekledin. Bizi yine şaşırtmadın. Sizin bu devletle bir meseleniz var. Yapılan saldırıyı ilk önce adamların DEAŞ'a yıktı. Tutmayınca adamların "cinnet geçiren bir kadın Polis" yalanına sarıldı. Derdiniz, ortağınız PKK'yı kurtarmak...

Saldırıyı PKK yaptığı belli olup, devletin yargının tespitlerine rağmen teröristleri gazeteci kılığına sokup Türkiye’ye "en büyük gazeteci cezaevi" iftirasıyla teröristleri aklaman ortaya çıkınca PKK açıklamasına sığınacak zavallısın.

1-Teröristi taşıyan taksici teşhisini yaptı

2- Yıllarca terör örgütünde birlikte olduğu örgüt mensubu sözde ölümsüzler taburunda sabotajcı eğitimi alıp Türkiye’de eylem yapmak üzere görevlendirildiğini belirtip hemen teşhisini yaptı.

3- Hoşuna gitmeyecek ama parmak izleri ile yapılan çalışmada bir tanesinde eşleşme çıktı.

4- Kurtarıcın PKK’nın açıklamasındaki teröristlerle ilgili tüm detaylara da çalışılıyor.

5-PKK’nın açıklamasını referans alıp kabul ettiği teröristlerle ilgili henüz sonucu çıkmamış raporların üzerinden terör örgütünü ve utanılacak parti raporunu korumaya alıyorsun.

Yani terör örgütünün tespiti imkansız Suriyeli isim verip, "Zozan arkadaşımızın (yani Dilşah Ercan) bu olayla herhangi bir ilgisi yoktur, görevinin başındadır." demesine sığınmaktan bile utanmıyorsun. 6’lı masada sıkıştın PKK’ya sığındın Yazıklar olsun..."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol