birgün

14° AÇIK

Kılıçdaroğlu'ndan MB'nin faiz kararı öncesi bürokratlara ikinci çağrı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bürokratlara yönelik çağrısını yineleyerek "Bugün kararlar alırken, düsturunuz sadece milletimizin refahı olsun," dedi. Kılıçdaroğlu'nun çağrısının TCMB'nin faiz kararı alacağı toplantının öncesinde gelmesi dikkat çekti.

SİYASET 21.10.2021 10:51
Kılıçdaroğlu'ndan MB'nin faiz kararı öncesi bürokratlara ikinci çağrı
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir kez daha bürokratlara seslendi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, Sayın Bürokratlar, Bugün kararlar alırken, düsturunuz sadece milletimizin refahı olsun. Siz bu milletin onurlu evlatlarısınız, bunu hiç unutmayın," ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun çağrısının TCMB'nin faiz kararı alacağı toplantının öncesinde gelmesi dikkat çekti. Ekonomi yönetiminin iktisadi gerçeklikle açıklanamayan faiz indirimlerine devam edip etmeyeceği bugün belli olacak. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısından çıkacak olan karar son iki haftadır merakla bekleniyor. TCMB’nin faiz kararı son günlerde sürekli rekor kıran Dolar/TL kurunun seyrinde de belirleyici olacak.

AKP'LİLER ELEŞTİRMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen hafta bürokratlara seslenerek “İktidarın değişmesine az kaldı. İktidar değiştiğinde soruşturmalar başlayacak ve eminim ki bu bürokratların bir kısmı 'efendim emir aldık uygulamak zorunda kaldık' diyeceklerdir. Siz Erdoğan ailesinin değil, bu devletin şerefli memurlarısınız. ‘Emir almıştım’ diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa, pazartesi itibariyle durun. Bu illegal, paralel sistemlerden elinizi eteğinizi çekin” demişti.

Kılıçdaroğlu'nun çağrısı Erdoğan tarafından 'vesayetçi anlayış' olarak nitelendirilmiş, AKP'liler Kılıçdaroğlu'nu eleştirmişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol