birgün

27° AZ BULUTLU

Kılıçdaroğlu'ndan miting sonrası art arda paylaşım: Asrikacı erkekler yeni anayasa yazdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 'Milletin Sesi' mitinginin ardından art arda paylaşım yaptı. SADAT'ın Asya-Afrika sentezli bir devlet kurma hazırlığında olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen cezanın Yargıtay tarafından onanması üzerinden kadınlara seslendi. Kılıçdaroğlu İstanbul Sözleşmesi vurgusu yaparak "Susarsan, Asrikacılar yarın senin kapına gelir. O vatana ihanet toplantılarında Asrikacı erkekler yeni anayasa yazdı. Orada yoktun. Olmayacaksın!" ifadelerini kullandı.

SİYASET 22.05.2022 12:16
Kılıçdaroğlu'ndan miting sonrası art arda paylaşım: Asrikacı erkekler yeni anayasa yazdı
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe'de gerçekleştirilen partisinin 'Milletin Sesi' mitinginin akşamında art arda paylaşım yaptı.

Mitingi değerlendiren Kılıçdaroğlu, kendisi ve partisine yönelik eleştirilere de yanıt verdi.

Partisinin grup toplantısında SADAT baskını hakkında yaptığı açıklamada, “Bir devlet kuracaklarmış, o devletin içinde Türkiye’de olacakmış. ASRİKA devleti.” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, paylaşımında SADAT'a gönderme yaparak çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu İstanbul Sözleşmesi vurgusu yaparak "O zihniyet İstanbul sözleşmeni yok etti, nafakayı kesme peşinde. Susarsan, Asrikacılar yarın senin kapına gelir. O vatana ihanet toplantılarında Asrikacı erkekler yeni anayasa yazdı. Orada yoktun. Olmayacaksın!" dedi.

AKP iktidarının politikalarını eleştiren Kılıçdaroğlu, "Siyasallaşmış yargı, mafya, uyuşturucu baronları, paramiliterler, beşliler, troller korku iklimi yaratmak için birlikte çalışıyor" diyerek seçim güvenliğine de işaret etti.

Vizyonunu iki kelimeyle tarifleyen Kılıçdaroğlu, "Türkiye ile ilgili vizyonum çok net ve basit iki kelimeye dayanıyor. Eşitlik ve Değerler" ifadelerini kullandı. CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen cezaların Yargıtay tarafından onanmasına tepki göstererek muhafazakar genç kadınlara da seslenen Kılıçdaroğlu, "O zihniyet İstanbul Sözleşmeni yok etti" dedi.

'VATANA İHANET TOPLANTILARINDA ASRİKACI ERKEKLER YENİ ANAYASA YAZDI'

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

"İyi geceler! Bugün yüzbinler mitingde buluştuk ve sahnede bu ülkenin en savunmasızları vardı. Sarayın çoktan unuttuğu bu insanların çığlığını dinledik. Akabinde yaptığım konuşmamdan önemli noktalara dikkati çekmek istiyorum…

Türkiye zifiri karanlığa sürüklenmiştir. Siyasallaşmış yargı, mafya, uyuşturucu baronları, paramiliterler, beşliler, troller korku iklimi yaratmak için birlikte çalışıyor. Kendilerine buradan sesleneyim, ateş olsanız cürmünüz kadar yer yakarsınız. Seçim güvende yapılacak. Saray ve şürekasının fikrinden dilinden düşmeyen artık tek kelime var: Yasak, yasak, yasak! Eğlence yasak, müzik yasak, mizah yasak, özgürlük yasak. Özetle gençlik yasak. Hadi oradan! Bizim gençlerimiz fikri hür, irfanı hür, vicdanı hürdür. Gençliği yasaklamak kim, siz kim. Türkiye ile ilgili vizyonum çok net ve basit iki kelimeye dayanıyor. Eşitlik ve Değerler. İnsanlar arasında eşitlik istiyorum. Gençlere fırsat eşitliği istiyorum. Hoşgörü, şefkat değerlerine inanıyorum. Bu ülke farklılıklarımızla gurur duysun istiyorum.

Muhafazakar genç kadın, Canan Hanım'ı yasaklayanlar senin de sorunun. O zihniyet İstanbul sözleşmeni yok etti, nafakayı kesme peşinde. Susarsan, Asrikacılar yarın senin kapına gelir. O vatana ihanet toplantılarında Asrikacı erkekler yeni anayasa yazdı. Orada yoktun. Olmayacaksın!

'EVET HATALAR OLMUŞTUR'

Bana çok iyi kalplisin, kibarsın ama.. diyen vatandaşlarımız oluyor. Saygı duyuyorum ancak celladımıza benzeyerek mi değişim getireceğiz bu ülkeye? Suçluya hep beraber dikleniriz. Milletime ise kibar olmaya, boynum kıldan ince olmaya devam edeceğim. Bu saatten sonra değişemem.

Ve son olarak “Ama geçmişte CHP de...” meselesi. Evet, hatalar olmuştur ama Allah şahidimizdir ki bu parti ve yol arkadaşlarım kendimizi geliştirmek için çok çabalıyoruz. İnanmaktan, öğrenmekten ve şükretmekten vazgeçmeyenlerin başına harika şeyler gelir. Tam oradayız!"

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol