14 Mayıs seçimleri için "Sana söz yine baharlar gelecek!" sloganını kullanan Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ikinci tur seçiminde "Türkiye için karar ver!" sloganını kullanacak.

Kılıçdaroğlu'nun ikinci tur için sloganı belli oldu

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ikinci tur sloganı "Türkiye için karar ver!" şeklinde oldu.

Türkiye, 28 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turu için sandığa gidecek. Kılıçdaroğlu'nun ikinci tur için kampanyası netleşirken, kullanılacak slogan da belli oldu.

14 Mayıs seçimleri için "Sana söz yine baharlar gelecek!" sloganını kullanan Kılıçdaroğlu, ikinci tur seçiminde "Türkiye için karar ver!" sloganını kullanacak.

Kılıçdaroğlu yeni sloganıyla dün ilk kez sosyal medya hesabından video yayınlamıştı.

"Türkiye için #KararVer" başlıklı videoda Kılıçdaroğlu, şunları söylemişti:

"Buradan herkese sesleniyorum. Biz bu vatanı sokakta bulmadık. Bugün 10 milyon düzensiz mülteciyi içimize sokan bu zihniyete vatanımızı bırakmayacağız.

Sınır namustur. Böyle söyledik. Namusumuzu korumaktan aciz, her gün akın akın damarlarımıza sızan bu başı bozuk insan selini seyreden, yarın öbür gün 10 milyondan 30 milyona çıkıp bu mülteci akını karşısında ithal oy ümidi uğruna kılını kıpırdatmayanlara vatanımızı bırakmayacağız.

Kadınlara eşya gibi bakıp, onları sahiplendireceğini söyleyenlere, kadınları domuz bağıyla katledenlere, küçücük çocuklara evlatlarımıza göz koyanlara vatanımızı bırakmayacağız.

Daha düne kadar BOP'un eş başkanı olan şimdi kapısında el pençe divan durduğu Rusya'nın güdümüne giren çakma bir dünya liderine vatanımızı bırakmayacağız. On binlerce vatandaş, depremde canından olurken korkusundan deprem sabahı askere dur emrini veren insanlar enkaz altında yardım beklerken kan satan, çadır satan bu zihniyete vatanımızı bırakmayacağız.

Türkiye Cumhuriyet'inin vatandaşlarını işine geldi mi Kürt, işine gelmedi mi PKK'lı, işine geldi mi mütedeyyin, işine gelmedi mi FETÖ’cü diye yaftalayan bu zihniyete vatanımızı bırakmayacağız.

ABD ve FETÖ’yle işbirliği yapıp milli orduya kumpas kuranlara, Balyoz’da, Ergenekon’da vatansever subaylarımızı hapse tıkanlara ordunun en mahrem yeri olan kozmik odayı namertlere açıp, onlarca vatansever istihbaratçının şehit edilmesine neden olanlara vatanımızı bırakmayacağız."