birgün

13° PARÇALI BULUTLU

Kılıçdaroğlu: O davaları geri çekme, sonuna kadar götür

Erdoğan'ın "Bay Kemal, ben seninle ilgili kazandığım davaları geri çektim ama sen kadrini bilmedin" sözlerine yanıt veren Kılıçdaroğlu, " Şahıs Türk hukukunu tarumar ettiği için, dünyaya daha çok rezil olmamak adına, kalan davaları geriye çekmektedir. Kendisine çağrımdır, sen kimsin de kimi affediyorsun! O davaları geri çekme, sonuna kadar götür," dedi.

SİYASET 21.11.2021 22:02
Kılıçdaroğlu: O davaları geri çekme, sonuna kadar götür
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kılıçdaroğlu'na "Helalleşme" yanıtı verdiği grup toplantısındaki konuşmasında "Bay Kemal, ben seninle ilgili kazandığım davaları geri çektim mi? Çektim ama sen bunların hiçbirinin kadrini, kıymetini bilmedin, anlamadın" demişti.

Erdoğan'ın 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Kılıçdaroğlu aleyhine açtığı 17 davadan feragat etmesini hatırlatması üzerine Kılıçdaroğlu, açıklama yaptı.

Kılıçdaroğu, "Şahıs çıkmış, ‘Kılıçdaroğlu'nu affediyorum’ söylemiyle, açtığı 17 davayı güya ‘Geri çekiyorum’ mesajı vermiş. Şimdi bu algıcıbaşının algılarını bir kenara itip, gerçekleri öğrenmeniz zamanı” ifadeleriyle sosyal medyada paylaşım yaptı.

2011’den bugüne kadar, Erdoğan tarafından kendisine açılan dava sayısının 44 olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, “Bu davalardan 21 tanesi nihai olarak sonuçlanmıştır. Diğer davaları devam etmektedir. Nihai sonuçlanan 21 davanın, 18 tanesi benim lehime, 3 dava da aleyhime sonuçlanmıştır” dedi.

Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

Aleyhime sonuçlanan 3 davadan 2 tanesi AİHM’ye gitmiştir ve lehime sonuçlanmıştır. Şahıs Türk hukukunu tarumar ettiği için, dünyaya daha çok rezil olmamak adına, kalan davaları geriye çekmektedir. Kendisine çağrımdır, sen kimsin de kimi affediyorsun! O davaları geri çekme, sonuna kadar götür. Her şeyiniz yalan, her şeyiniz algı…

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol