birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Kılıçdaroğlu: Onların yarım bıraktığı sosyal projeleri biz tamamlayacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP iktidarını "Sürekli de oy satın almak için yalan söylüyorlar. Vaatlerin çoğunu asla yapmayacaklarını biliyoruz" ifadeleriyle eleştirerek "Onların yarım bıraktığı sosyal projeleri, iktidarı devralınca biz tamamlayacağız. Bu da Bay Kemal sözü olsun. O konutlar bitecek, kimse korkmasın" dedi.

SİYASET 04.10.2022 11:33
Kılıçdaroğlu: Onların yarım bıraktığı sosyal projeleri biz tamamlayacağız
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından AKP iktidarının politikalarını eleştiren bir paylaşım yaptı.

"Türkiye, savaşta olan ülkeye, Rusya’ya borcunu ödeyemiyorum diyor. Halktan parasını aldığı gazın parasını ödeyemiyor. Kime? Savaşta olana!" diyen Kılıçdaroğlu, AKP'nin vaatlerinin birçoğunu gerçekleştiremeyeceğini söyledi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından detayları açıklanan 'sosyal konut projesi'ne de gönderme yapan Kılıçdaroğlu "Onların yarım bıraktığı sosyal projeleri, iktidarı devralınca biz tamamlayacağız. Bu da Bay Kemal sözü olsun. O konutlar bitecek, kimse korkmasın" dedi.

Kılıçdaroğlu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye hep ciddi devlet olmuştur ve itibar görmüştür. Her şeyi yok ettiler. Çok çürük bir sistem var. Çok çürümüş bir saray iktidarı var.

Sürekli de oy satın almak için yalan söylüyorlar. Vaatlerin çoğunu asla yapmayacaklarını biliyoruz ama halkımız kaygılanmasın. Onların yarım bıraktığı sosyal projeleri, iktidarı devralınca biz tamamlayacağız. Bu da Bay Kemal sözü olsun. O konutlar bitecek, kimse korkmasın"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun