İstanbul'un Pendik ilçesinde kiracısına yönelik "Eşinin dul kalmasını, çocuklarının yetim kalmasını istemiyorsan çık" ifadeleri ile gündeme gelen dükkan sahibi Osman Kızıltaş, geri adım attı. Yaşanan olay hakkında açıklama yapan Kızıltaş, "Çıkarsa birinci ayın kirasını istemiyorum, 50 bin lira. İkinci ayın kirasını da istemiyoruz. Taşınmasına da yardımcı olacağız. Dostluğumuz baki kalsın, bu şekilde çıkmasını istiyoruz. Çıkarsa kendisine dua edeceğim" dedi.

Kaynak: İHA
Kiracısına "Eşinin dul kalmasını istemiyorsan çık" diyen dükkan sahibi: "Çıkarsa kendisine dua edeceğim"
Fotoğraf: İHA

İstanbul'un Pendik ilçesinde kiracısı ile arasında yaşanan tartışmada kiracısına "Eşinin dul kalmasını, çocuklarının yetim kalmasını istemiyorsan çık" ifadelerini kullanan dükkan sahibi Osman Kızıltaş, yeni bir açıklama yaptı. 

Yaşanan tartışmanın medyada ve sosyal medyada gündem olmasının ardından konuşan Kızıltaş, "Çıkarsa kendisine dua edeceğim" dedi.

Kiracısının düzenli ödeme yapmadığını söyleyen Kızıltaş, "Benim 8 yıllık kiracım. Kendi kafasına göre ödeme yapıyor. Çıkarsa birinci ayın kirasını istemiyorum, 50 bin lira. İkinci ayın kirasını da istemiyoruz. Taşınmasına da yardımcı olacağız. Dostluğumuz baki kalsın, bu şekilde çıkmasını istiyoruz. Çıkarsa kendisine dua edeceğim" ifadelerini kullandı.

Olay, Pendik'te geçtiğimiz günlerde meydana geldi.

İddiaya Ertuğrulgazi Mahallesi'nde bulunan bir dükkanın sahibi Osman Kızıltaş, kiracısından 50 bin TL kira istedi.

Kiracı ise mevcutta 10 bin TL olan kirasının yüzde 50 zam yapılarak 15 bin TL olmasını istedi. Kirası 50 bin TL olmadığı takdirde kiracısının çıkmasını isteyen dükkan sahibi ile kiracı arasında çıkan tartışmada dükkan sahibi tehditlerde bulunarak, "Eşinin dul kalmasını istemiyorsan çık. Çocuklarının yetim kalmasını istemiyorsan çık" ifadelerini kullandı.

8 yıllık kiracısının kendisine düzenli ödeme yapmadığını, kira bedeli olarak kiracının kendisine piyasa değerinden daha düşük ücretler ödediğini iddia eden Kızıltaş, dükkanı kendisinin kullanacağı gerekçesiyle kiracısının dükkandan çıkmasını istediğini, kiracısının ise 'Bana 200 bin TL vereceksin yoksa dükkandan çıkmam' dediğini iddia etti. Dükkan sahibi Kızıltaş ayrıca dükkandan çıkması halinde kiracısından iki aylık kirayı almayacağını ve taşınmasına yardım edeceğini söyledi.

“İKİ AY KİRASINI ALMAYACAĞIZ, TAŞINMASINA YARDIMCI OLACAĞIZ"

Kızıltaş, şunları söyledi: 

“Bu benim 8 yıllık kiracım. Kendi kafasına göre ödeme yapıyor. 2022 senesinde 6 bin 250 ödeme yaptı. İdare ettik, sesimizi çıkarmadık, yalvardık yakardık, 2023 senesinde de 10 bin lira ödedi. Dükkanın kirası o zaman 30 bin lira idi. 2024’e geldik kendisini çağırdım rica ettim. Durumu anlattım, beni dinlemedi sinirlendirdi. ‘200 bin TL bana para vereceksin yoksa çıkmam, mahkemeye verirsen 3 buçuk sene sürer’ dedi. Ben de sinirlendim ve o esnada bu kelimeleri kullandım. Bana yakışmayan kelimelerdi, sinirlendiğim için söyledim. Bunun için özür dilerim. Kiracımın çıkmasını istiyorum. Çıkarsa birinci ayın kirasını istemiyorum, 50 bin lira. İkinci ayın kirasını da istemiyoruz. Taşınmasına da yardımcı olacağız. Dostluğumuz baki kalsın, bu şekilde çıkmasını istiyoruz. Çıkarsa kendisine dua edeceğim. Kendisinden de özür diliyorum. O anda gözüm görmedi, ‘Ne yaparsa yapsın çekerse çeksin’ dedim. Biz kendisini ikna edeceğiz. İki ay kirasını almayacağız. Taşınmasına da yardımcı olacağız. Biz kendimiz kullanmak istiyoruz. Kendi yerimizi kendimiz kullanmak istiyoruz."