50. Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali yarın başlıyor. Etkinlikler ve konserlerin düzenleneceği festivalle ilgili Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, festivalin Kemalpaşa kirazının hak ettiği değeri görmesi açısından önemli olduğunu söyledi.

Kiraz Festivali coşkusu başlıyor

BİRGÜN EGE

50. Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali Kemalpaşa Rekreasyon Alanı’nda 3 Haziran Cumartesi günü başlıyor. Kemalpaşa kirazının tanıtılacağı festival çok sayıda etkinlik ve görsel şovlara sahne olacak.

Sanatçıların yer alacağı festivalde, 4 Haziran günü Derya Uluğ konseri ile coşku tavan yapacak. Karnaval havasında geçmesi planlanan festivalde Kemalpaşa esnafı tarafından üretici standları kurulacak. Festivalin son gününde gelenekselleşen En İyi Kiraz Üreticisi Ödülü sahibini bulacak.

Kiraz festivalinin Kemalpaşa ve İzmir’in en önemli kültürel organizasyonlarından bir tanesi olduğunu belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, "Geleneksel Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali Kemalpaşa halkının yıl boyu beklediği, önemli sanatçıların sahne aldığı, çok sayıda kültürel faaliyetin yer aldığı bir etkinlik. Festival hem ilçemizin tanıtımı hem de Kemalpaşa kirazının hak ettiği değeri görmesi açısından önemini koruyor. Geçen yıl gerçekleştirdiğimiz festivalde on binlerce Kemalpaşalı hep birlikte doyasıya eğlendi. Bütün amacımız halkımızın hak ettiği bir festival ortamı sağlayabilmek" dedi.