birgün

14° AÇIK

Kırıkkale Üniversitesi'nde taciz iddiası: Savcılık soruşturma başlattı

Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi eğitim veren Prof. Dr. H.Ö. hakkında, öğrencileri sosyal medya üzerinden mesaj göndererek taciz ettiği iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından da soruşturma başlatıldı. Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğü, idari soruşturma başlatmıştı.

GÜNCEL 14.01.2022 14:31
Kırıkkale Üniversitesi'nde taciz iddiası: Savcılık soruşturma başlattı
Abone Ol google-news

Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim görevlisi olan Prof. Dr. H.Ö.'nün sosyal medya üzerinden öğrencilere cinsel içerikli mesajlar gönderdiği iddia edildi.

Öğrencilerin H.Ö.'nün gönderdiği mesajları sosyal medya hesaplarından paylaşması üzerine Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğü, idari soruşturma başlatmıştı.

Kırıkkale Üniversitesi'nden bugün konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, konunun 'hassasiyetle' takip etildiği söylendi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Üniversitemizden bir öğretim üyesinin, kız öğrencilerini sosyal medya üzerinden taciz ettiği iddiaları ile ilgili idari soruşturma devam etmektedir. Bu soruşturma, konu sosyal medya platformlarında paylaşılmadan önce, üniversite yönetimimize yapılan şikayetler üzerine başlatılmış ve titizlikle sürdürülmektedir. Temel değerlerimize yapılan mütecaviz davranışlara karşı olan duruşumuz nettir. Konu, üniversite yönetimimiz tarafından hassasiyetle takip edilmektedir."

Öte yandan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından da öğretim görevlisi H.Ö. hakkında adli soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Prof. Dr. H.Ö.'nün öğrencilere sosyal medyadan gönderdiği mesajlar ortaya çıkmıştı.

Taciz edilen öğrenci, H.Ö.'nün, kendisi ve arkadaşlarına gönderdiği cinsel içerikli mesajları sosyal medyadan paylaşmıştı.

Taciz olayının ortaya çıkmasından sonra 58 yaşındaki H.Ö. 17 Ocak itibarıyla emekliye ayrılacağını duyurmuştu.

kirikkale-universitesi-nde-taciz-iddiasi-savcilik-sorusturma-baslatti-967964-1.

(DHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol