birgün

17° AÇIK

Kış Sürgünü Günler: Sersemliyor mavisi göğün

KÜLTÜR SANAT 09.08.2022 06:30
Kış Sürgünü Günler: Sersemliyor mavisi göğün
Abone Ol google-news

Kültür Sanat Servisi

Şair Yusuf Ferhat’ın “Kış Sürgünü Günler” kitabı Klaros Yayınları’ndan çıktı. Ferhat’ın ikinci kitabı olan Kış Sürgünü Günler’inde ağırlıklı olarak dünyayı son iki yıldır etkisi altına alan koronavirüs salgını sürecinde yazdığı acı, ayrılık, hüzün, yalnızlık ve aşk temalı şiirlerine yer veriliyor.

Ferhat’ın şiirlerinde herkesin kendinden izler bulabileceği, dalgalanan ruh halleri ve sorgulamalar yetkin bir imge zenginliğiyle dizelere dökülüyor. Ferhat bir şiirinde şu dizelere yer veriyor: İçimde yanık bir hüzün homurduyor/ Hasret düş kırıyor yalnızlığımın avlusunda/ Bahçesinde korkular yeşeriyor gurbetimin/ Sersemliyor mavisi göğün/ Umut kış uykusunda…/ Dirhem dirhem damlıyor hüzün gölüme dertlerim/ Bir yanım sancıda didişiyor/ İçimde bir telaş ayaklanıyor/ Dört ayak üstü.” Kitap internetten ve kitap mağazalarından edinilebilir.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol