Şarkıcı kadınların sahne kıyafetleriyle ilgili tartışmalarına Selda Bağcan da katıldı. Bağcan, "Onların tercihi o ama ben bu tarz giyinmeyi tasvip etmiyorum. Beni mayoyla ancak plajda görebilirsiniz" dedi.

Kıyafet tartışmasına Selda Bağcan da girdi: Beni mayoyla ancak plajda görebilirsiniz


Türk halk müziğinin sevilen ismi Selda Bağcan, Küçükçekmece Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlediği gecede konser verdi. Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde gerçekleşen konsere binlerce kişi katıldı.

Bağcan, son dönemde gündeme gelen sahne kıyafetleri tartışmasına dahil oldu.

DHA'nın haberine göre konser öncesi kuliste açıklamalar yapan sanatçı Selda Bağcan, “8 Mart emekçi kadınlar günü çalışma saatlerini 8 saate indirmek için protesto yapıyorlar ve o protestoda iki kadın öldürülüyor. O yüzden önemli bir gün ben zaten 14 Şubat, 23 Nisan gibi özel günleri çok severim. Bu günlerde konser yapmaktan çok haz duyarım. Kadına şiddet ve cinayetler için bir şarkımız var bu konserde söyleyeceğim. Şarkımızın adı ‘yaz gazeteci yaz’ son kısmını güncel olaylara dayanarak değiştiriyorum. Burada da İstanbul Sözleşmesi’nden bahsedeceğim” dedi.

"Bergen" filmini merak ettiğini belirten Bağcan, “Bergen ile hiç tanışmadık ama ben de sesini çok beğenirdim. Ben zaten arabesk söyleyenleri çok beğeniyorum. Bergen filmini çok merak ediyorum. Sinemaya gidemesem bile televizyonlara düştüğünde izlerim. Sinemaya gitme gibi bir lüksüm olmuyor, hiç öyle bir vakit yok” ifadelerini kullandı.

"HAZAL KAYA’NIN OYUNCULUĞUNU ÇOK BEĞENDİM"

"Pera Palas’ta Gece Yarısı" dizisinin birinci bölümünü izlediğini aktaran Bağcan, “Aslında ismi ‘Pera Palas’ta Bir Gece’ olsaydı daha güzel olurdu, çok beğendim. Hazal Kaya’nın oyunculuğunu çok beğendim. Beğenmeyen, eleştireni de çok ayıpladım. Bir defa olağanüstü bir senaryo, içinde Atatürk var ve kurtuluşa giden günler anlatılıyor. Muhteşem bir senaryosu var” dedi.

Ünlü isimlerin sahne kıyafetlerine yönelik de konuşan Bağcan, “Korkunç buluyorum, biz nasıl bu günlere geldik bilemiyorum. Ben geçenlerde ‘son muhafazakârım’ dedim, gerçekten öyle sahneye 50 yıldır çıkıyorum. Ben 20 yaşında sahneye çıktım ama öyle giyinmedim. Hayatım boyunca sahnelerde hep kapalı giyindim. Çok da fazla yüklenmek istemiyorum onların tercihi o ama ben bu tarz giyinmeyi tasvip etmiyorum. Mayoyla beni ancak plajda görebilirisiniz” diye konuştu.

Gecede Selda Bağcan’ın yeğeni Serenad Bağcan da sahneye çıkarak 3 şarkı söyledi. Bağcan, “Halamla aynı sahneyi paylaşmak benim için oldukça gurur verici bir şey. Emekçi bütün kadınların günü kutlu olsun. Keşke bir şeyleri savaşarak elde etmeseydik de dünyada kadın erkek eşit olabilseydi” ifadelerini kullandı.