birgün

25° AÇIK

Kıyıköy'ün yeni belediye başkanı CHP'li Tercan Yatkın oldu

Kırklareli'nin Vize ilçesine bağlı Kıyıköy'de Belediye Başkanı Ender Sevinç'in görevden alınmasının ardından belediye başkanlığı görevine Tercan Yatkın seçildi.

GÜNCEL 06.12.2021 14:29
Kıyıköy'ün yeni belediye başkanı CHP'li Tercan Yatkın oldu
Abone Ol google-news

Hakkında çıkan rüşvet iddialarının ardından tutuklanarak görevden alınan CHP'li Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç'in yerine, yapılan seçimlerinden yine CHP'nin adayı seçildi. Yeni başkan Tercan Yatkın oldu.

Belediyede yapılan yeni başkanlık seçiminde AKP'den Necmettin Dan, MHP'den Nazmi Andıç ile CHP'den Tercan Yatkın yarıştı. Seçimi AKP Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz ile CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu da takip etti.

Belediye Kanunu 45'inci maddesi gereği, gizli yapılan oylamada, 9 belediye meclis üyesi oy kullandı. İlk turda Dan ve Yatkın 4'er, Andıç ise 1 oy aldı. İkinci turda ise Yatkın 5, Andıç 3, Dan 1 oy aldı. Seçimin son turunda ise 5 oy alan Yatkın belediye başkanı seçildi, Dan ise 4 oy aldı.

Kıyıköy Belediye Başkanlığı'na seçilen Tercan Yatkın, buruk bir mutluluk yaşadığını belirterek, seçimin Kıyıköy halkına hayırlı olması dileğinde bulundu.

(DHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol