birgün

6° AZ BULUTLU

SPOR 28.07.2020 10:46

Klopp: Ferguson’la tanışmak Papa’yla tanışmak gibiydi

Yılın Teknik Direktörü seçilen Klopp, ödülünü Ferguson'un ellerinden aldıktan sonra tanışmalarını anlatarak, "Ferguson'la tanışmak Papa'yla tanışmak gibiydi" dedi.

Klopp: Ferguson’la tanışmak Papa’yla tanışmak gibiydi

Geçtiğimiz yıl Şampiyonlar Ligi’ni kazanan ve hemen ardından bu sene 30 yıllık şampiyonluk hasretine son veren Liverpool’un teknik direktörü Jurgen Klopp, yılın teknik direktörü seçildi ve ödülünü Manchester United’ın efsane teknik direktörü Sir Alex Ferguson’un ellerinden aldı.

Ferguson, “Bunu gerçekten hakettin. Takımının performansı gerçekten inanılmazdı. Mükemmel bir performans. Ligi kazandığını haber vermek için beni 3.30’da uyandırmanı da affediyorum” ded.

Klopp, ekibine adadığı ödülü aldığı için kesinlikle mutlu olduğunu dile getirdi.

53 yaşlındaki teknik direktör, ödülü Ferguson’un elinden aldığı için de onur duyduğunu belirtti.

Klopp, “Bunun yüzde 100 doğru olmadığını biliyorum ama bir Liverpool menajeri olarak, Ferguson’a hayranlık duyuyorum. Onun tanıştığım ilk Britanyalı menajer olduğunu hatırlıyorum. Beraber kahvaltı yapmıştık. Kendisi ne kadar hatırlar bilmiyorum ama benim için o an Papa’yla tanışmak gibiydi” açıklamalarında bulundu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol