birgün

10° AÇIK

GÜNCEL 27.09.2021 22:15

Koç Üniversitesi'nde "Barınamıyoruz" eylemi

Koç Üniversitesi'nde öğrenciler yurt sorunlarına dair eyleme geçti. Öğrenciler "barınma hakkına sahip çıkan öğrenciler olarak toplandık. Yurt hakkımıza sahip çıkıyoruz, hakkımızı alacağız. Taleplerimiz gerçekleşene kadar direnişe devam edeceğiz" dedi.

Koç Üniversitesi'nde "Barınamıyoruz" eylemi

Koç Üniversitesi öğrencileri, yurt ihtiyaçlarının karşılanması için eylem başlattı.

Odeon'da buluşup yürüyüşle rektörlük önünde basın açıklaması yapan öğrenciler, "barınma hakkına sahip çıkan öğrenciler olarak toplandık. Yurt hakkımıza sahip çıkıyoruz, hakkımızı alacağız. Taleplerimiz gerçekleşene kadar direnişe devam edeceğiz" dedi.

Talepleri karşılanana kadar okul bahçesinde çadır kurmak isteyen öğrencilere güvenlikler müdahale etti. Çadırlarını açamayan öğrenciler, yerlere battaniye sererek eylemlerine devam etti.

Direniş masası kuran öğrenciler talepleri karşılanana kadar nöbet tutacaklarını ifade ederken okul güvenliğinin masa sandalyeyi "Koç Üniversitesi'nin, hepsinin kullanım yeri var" diyerek almaya çalıştığı öğrenildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol