birgün

20° AÇIK

GÜNCEL 06.06.2020 23:13

Koca'nın fotoğrafını paylaştığı yurttaş konuştu: Günde 19 saat çalışıyorum

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın sosyal medya hesabında paylaştığı,  maskeyi gözüne takarak otobüste yolculuk yapan yurttaş, günde 19 saat çalıştığını, bu nedenle çok yorulduğunu ve gözüne güneş gelince bir anlık refleksle maskeyle gözünü kapattığını söyledi

Koca'nın fotoğrafını paylaştığı yurttaş konuştu: Günde 19 saat çalışıyorum

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın sosyal medya hesabında paylaştığı ve maske kullanımı nedeniyle eleştirdiği yurttaş, “Günde 19 saat çalışıyorum ve çok yoruluyorum. Cam kenarında otururken gözüme güneş gelince bir anlık refleksle maskeyle gözünü kapattım” dedi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın, 4 Haziran'da sosyal medya hesabından "Sıfır yeni vaka hedefine ulaşmak için, riske karşı uyanık olalım: Virüs, ağız ve burun yoluyla bulaşıyor. Ağız veya burun açık kalırsa, maske takmış ama gözümüzü gerçeğe kapatmış oluruz. Risk bu kadar mesafesizken uyarıları dinleyelim" notu ile maskeyi gözüne takmış ve otobüste yolculuk eden bir gencin fotoğrafını paylaştı.

Sosyal medyada gündem olan paylaşımın ardından o kişinin Mersin'in Toroslar ilçesinde market işleten Hamza Tatlı olduğu ortaya çıktı.

‘ÇOK YORULUYORUM’

"Günde 19 saat çalışıyorum ve çok yoruluyorum”ifadelerini kullanan Hamza Tatlı, “Cam kenarında otururken gözüme güneş gelince bir anlık refleksle maskeyle gözünü kapattım. Otobüse binerken maskem ağzımdaydı. Yaptığım doğru bir davranış değil biliyorum" diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız