Hatay’da komiser yardımcısının kullandığı araçta yapılan aramada enkaz altından alındığı tahmin edilen ziynet eşyası, döviz, elektronik cihazlar, cep telefonları ele geçirildi. Komiser yardımcısı H.G. ve yanında bulunan bekçi S.Ö. gözaltına alındı.

Komiser yardımcısı ve bekçi 'enkazdan ziynet eşyalarını çaldıkları' şüphesiyle gözaltına alındı

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilden biri olan afet bölgesi Hatay'da komiser yardımcısı H.G. ve bekçi S.Ö. enkaz altından çıkardıkları değerlendirilen ziynet eşyası, döviz ve elektronik cihazlarla dolu çantayla yakalanarak gözaltına alındı.

Habertürk'ün haberine göre, Hatay'da görev yapan Tokat Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri Emek Mahallesi 3317 Sokak'ta durumundan şüphelendikleri bir aracı durdurdu. Araçtaki Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nde görevli H.G. ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevli S.Ö'nün şüpheli tavırlar sergilemesi üzerine polis ekipleri araçta arama yaptı.

ZİYNET EŞYASI, DÖVİZ VE CEP TELEFONLARI BULUNDU

Yapılan aramada bagaj bölümünde içinde çok miktarda ziynet eşyası, döviz, cep telefonları ve elektronik cihazların bulunduğu çanta ele geçirildi.

Olay yeri inceleme ekiplerince muhafaza altına alınan malzemeler Asayiş Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. Gözaltına alınan komiser yardımcısı ve bekçi sağlık kontrolünün ardından ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Geçtiğimiz haftalarda bir emniyet müdürünün evinde deprem bölgesine gönderilen yardım kolileri ele geçirilmişti.