birgün

30° AÇIK

GÜNCEL 03.07.2020 19:08

Komünist Başkan Maçoğlu: Tedavim tamamlandı, sağlık durumum gayet iyi

Dersim Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu, tedavisinin tamamlandığını ve sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Maçoğlu, "Bilim Kurulu 14 gün daha evimde karantinada kalmama karar verdi ve buna yerine getireceğim" dedi

Komünist Başkan Maçoğlu: Tedavim tamamlandı, sağlık durumum gayet iyi

Dersim Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu, yeni tip koronavirüs (Covid-19) dolayısıyla 14 gün daha karantinada kalacağını açıkladı.

Maçoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 Haziran'da öksürük ve halsizlik şikayetleri ile hastaneye başvurduğunu ve Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine hastanede Bilim Kurulu'nun önerileri doğrultusunda tedavi gördüğünü anımsattı.

"TEDAVİM TAMAMLANDI"

Evde eşi ve kızının tedavilerinin sürdüğünü belirten Maçoğlu, "Doktorların önerisi doğrultusunda tedavim tamamlandı. Sağlık durumum gayet iyi ve her geçen gün daha iyiye gidiyorum. Artık gündelik işlerimi rahat bir şekilde yapabiliyorum. Bilim Kurulu 14 gün daha evimde karantinada kalmama karar verdi ve buna yerine getireceğim" dedi.

Maçoğlu, kendisiyle temaslı olduğu gerekçesiyle iki yardımcısının ve belediye başkanlık katındaki çalışanların da evlerindeki 14 günlük karantina sürecini tamamladıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"İki yardımcım ve makam katında çalışan personelimizin de sağlık durumları gayet iyi ve hafta başında mesaiye başlayacaklar. Ben de 2 hafta sonra arkadaşlarıma katılacağım ve hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımızdan ricamız lütfen maske takarak, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak sokağa çıksınlar. Çok zor bir süreçten geçiyoruz ve bu sürecin en hafif şekilde atlatılabilmesi için herkesin kurallara uyması gerekiyor. Ekiplerimiz düzenli olarak merkez ve mahallelerde anonslarla vatandaşlarımıza kuralların önemini hatırlatarak uyarıda bulunuyor. Vatandaşlarımızın da kendi ve sevdiklerinin sağlığı için maske takmayı ve sosyal mesafeyi bir alışkanlık haline getirmesi gerekiyor."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız