Konak Engelsiz Yaşam Köyü, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından verilen Sürdürülebilir İş Ödülleri ‘İşbirliği’ ödülünü kazandı. Ödül töreni canlı yayınına bağlanan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Bu projenin bu şekilde değerlendirilip ödül alacak noktaya gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konak Engelsiz Yaşam Köyü’ne sürdürülebilirlik ödülü

BİRGÜN EGE

Konak Belediyesi ve Engelli Bireyleri Koruma ve Eğitim Vakfı (EBKOV) işbirliğinde hayata geçen Engelsiz Yaşam Köyü Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından verilen Sürdürülebilir İş Ödülleri ‘İşbirliği’ ödülünü kazandı.
Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen, Türkiye’nin önemli firmalarının ve belediyelerin katıldığı Sürdürülebilir İş Ödülleri 2021’in online düzenlenen ödül törenine bağlanan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak Belediyesi’nin sivil toplum işbirliklerinin birçok ödül getirdiğini, bu ödüllerin doğru işler yaptıklarını gösterdiğini ifade etti.

Konak Engelsiz Yaşam Köyü’nün en fazla gurur duydukları projelerinden olduğunu aktaran Başkan Batur, “Konak Engelsiz Yaşam Köyü, en fazla gurur duyduğumuz projelerimizden bir tanesi. Özellikle engelli çocuklarımızın hayata tutunmalarına, yaşama sevinçle bağlanmalarına katkı koyabilmek adına elimizden gelen tüm çabayla bu projeyi yürüttük. Bu arada Engelli Bireyleri Koruma Vakfı’mıza da teşekkür ediyoruz. Birlikte bir köy inşa ettik. Bu köyde sadece bireysel eğitimler değil, onların hayta tutunabilmeleri için çocuklarımızın yeteneklerinin de gelişimini sağlıyor ve gelişimlerini yakından takip ediyoruz” diye konuştu.

Batur şunları dile getirdi: “Yürüyemeyen çocuklarımız bizim merkezimizde fizyoterapistleri ve eğitmenleri eşliğinde ilk adımlarını attı. Onların adımlarını izlemek tabii ki bize çok büyük haz veriyor. Bu projenin bu şekilde değerlendirilip ödül alacak noktaya gelmesinde emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sürdürülebilirlik Akademisi’ne de Konak Belediyesi’ne bu önemli ödülü layık gördüğü için teşekkür ediyorum.”