birgün

27° AÇIK

Konu pişmaniye: Ali İhsan Varol ve Emrah Safa Gürkan’a ilginç suç duyurusu

İzmit Pişmaniyesi Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Şahin, İzmitliler ve pişmaniye hakkındaki yorumları nedeniyle sunucu Ali İhsan Varol ve tarihçi Emrah Safa Gürkan’a yönelik suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

GÜNCEL 18.03.2022 13:47
Konu pişmaniye: Ali İhsan Varol ve Emrah Safa Gürkan’a ilginç suç duyurusu
Abone Ol google-news

Sunucu Ali İhsan Varol ve tarihçi Emrah Safa Gürkan, ilginç bir suç duyurusuyla karşı karşıya.

İzmit Pişmaniyesi Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Şahin, Varol ve Gürkan'la ilgili 21 Mart Pazartesi günü suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

‘Özgür Kocaeli’ sitesinin haberine göre Şahin, “Bu kent insanlarını kentine ve pişmaniyesine sahip çıkmaya, Pişmaniyeciler Derneği olarak şikayet başvurusunda bulunacağımız zaman yanımızda olmaya ve bu hadsizlere haddini medeni bir şekilde bildirmeye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ali İhsan Varol, sunuculuğunu yaptığı ‘Kelime Oyunu’ yarışmasında, “İzmitliler bunu yemez, satarız biz bunu. Yoldan geçenden vergi alalım” demişti.

Tarihçi yazar Emrah Safa Gürkan ise Twitter hesabından, “Hiçbir İzmitli pişmaniye yemez arkadaşlar, sizi kekliyorlar. Pişmaniye İzmit’in yoldan geçenleri vergilendirmek için bulduğu bir metottur...” paylaşımında bulunmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol