Bir köpeğe yapılan işkence anbean kameraya yansıdı. Saldırgan, polis ekiplerince yakalanırken, köpek Buca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülerek tedavi altına alındı.

Kaynak: iHA
Köpeğe işkence eden şahıs yakalandı
FOTOĞRAF: İHA

İzmir’in Buca ilçesinde bir köpeğe yapılan işkence anbean kameraya yansıdı. Saldırgan, polis ekiplerince yakalanırken, köpek Buca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülerek tedavi altına alındı.

Olay, bugün Buca ilçesinde meydana geldi. İsminin Ş.A. olduğu öğrenilen bir kişinin köpeğe yaptığı işkence bir vatandaş tarafından anbean cep telefonu kamerasıyla kayda alındı. Görüntülerde, Ş.A.’nın yerde bulunan köpeği tasmasından çekerek havaya kaldırdığı, ardından da sert bir şekilde beton zemine çarptığı ve daha sonrasında ise köpeği tasmasından zorla sürükleyerek götürmeye çalıştığı yer alıyor. Öte yandan o esnada yanına gelen bir kişinin ise caniye hiçbir şekilde engel olmaması da görüntülere yansıdı.

SALDIRGAN YAKALANDI

“Yağma ve TCK’nin 191 maddesi gereğince kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak kabul etmek veya bulundurmak" suçlarından kaydı bulunduğu öğrenilen Ş.A., Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince kısa sürede yakalanarak gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

BUCA BELEDİYESİ EKİPLERİ KÖPEĞİ TEDAVİ ALTINA ALDI

Sosyal medyada yayımlanan görüntülere binlerce kullanıcı tarafından tepkiler gelirken, durumunun iyi olduğu öğrenilen köpek ise belediye ekiplerince tedavi edilmek üzere Buca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü.