birgün

7° KISA SÜRELİ YAĞMUR

GÜNCEL 12.09.2019 13:33

Köpekleri zehirlediği söylenen doktor: Köpekle insan bir olur mu? Bana istedikleri kadar kızsınlar

Köpekleri zehirlediği söylenen doktor: Köpekle insan bir olur mu?  Bana istedikleri kadar kızsınlar


Komşularının beslediği kedi ve köpekleri zehirlediği gerekçesiyle 5 yıl hapis cezası alan Zeynel Abidin Yargıç, “Köpekler havlıyor sürekli diye komşuların hepsi birbiriyle küs. Onlar bizim çocuğumuz diyorlar. Benim çocuğumun isimleri Ali ve Ayşe. Bunları benim eşim doğurdu. Köpekle insan mukayese edilemez. Bana istedikleri kadar kızsınlar” dedi.

Sputnik'ten Atilla Güner'in haberine göre; 38 yaşındaki doktor Zeynel Abidin Yargıç şu ifadeleri kullandı:

“Ben o köpekleri ve kedileri öldürmedim. O sitede kendilerine hayvansever diyen ancak insan sevmeyen kişiler var. Bunların tek emeli sokakları köpeklere teslim etmek. Benim iki tane ufak çocuğum var kendim de çocuk hekimiyim. Köpeklerin insanlara neler yapabildiğine bire bir şahit oldum. Bu konuda defaatle uyarı yaptım. Linçe maruz kaldım. Ortada bir zehir yok.

O görüntüde köpeklerin peşinden koştuğum yok. Ağaçlarımı ilaçladığım mantar ilacım var o elimdeki bidon o ilaç ve konteynera attım. Sitede 200 köpek var. Bazılarının 4’er köpeği var. Komşuların hepsi küs. Köpekler havlıyor sürekli diye komşuların hepsi birbiriyle küs. Onlar bizim çocuğumuz diyorlar. Benim çocuğumun isimleri Ali ve Ayşe. Bunları benim eşim doğurdu. Köpekle insan mukayese edilemez. Buna istedikleri kadar kızsınlar. Uygar ülkelerin hepsinde bunun kanunda yeri vardır. Site yönetimi de sürekli uyarı veriyor köpeklerinizi salmayın diye. Başkasının köpeklerinin pisliklerini topluyoruz.

Ölenler 3 sokak köpeği. Kedilere dair hiçbir fikrim yok. İstinaf mahkemesine gidecek bu. 5 yıllık karar kesinleşmedi. Ölen köpeklerden sadece biri bahçede ölü bulundu. Diğerleri sokakta bulundu. İnsanlar “Bu bahçelere girmiş köpekleri öldürmüş” diyorlar. Öyle bir şey yok.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız