birgün

23° AÇIK

DÜNYA 06.04.2020 13:04

"Koronavirüs salgınını tetikliyor" iddiasıyla İngiltere'de bazı 5G baz istasyonları yakıldı

"Koronavirüs salgınını tetikliyor" iddiasıyla İngiltere'de bazı 5G baz istasyonları yakıldı

İngiltere'de koronavirüs salgınını olumlu etkiliyor iddiasıyla toplamda beş tane 5G baz istasyonu aleve verildi.

Birmingham, Liverpool ve Merseyside'daki yangınlar araştırılırken, geçtiğimiz haftalarda YouTube ve Facebook'ta dolaşan videolarda 5G iletişim teknolojilerinin koronavirüs salgının yaygınlaşmasına katkı sunduğu iddia edilmişti.

BBC'nin aktardığı habere göre, hükümeti temsilen Bakan Michael Gove ise direklerin yakılmasını "tehlikeli bir saçmalık" olarak değerlendirdi.

İngiliz hükümetine bağlı Dijital, Kültür, Medya ve Spor Departmanı, iddialarda gerçeği yansıtan herhangi bir kanıt olmadığını dile getirdi.

West Midlands İtfaiye Servisi, Birmingham'daki yangının bir 5G direğinde çıktığını doğrularken, West Midlands Polis Sözcüsü, yangının sebebinin araştırıldığını söyledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız