birgün

24° AÇIK

Koronavirüse yakalanan Maçoğlu ile temaslı 4 CHP’li belediye başkanı karantinada

Koronavirüse yakalanan Komünist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu'nun temas ettiği 4 CHP’li ilçe belediye başkanı karantina altına alındı

GÜNCEL 24.06.2020 10:05
Koronavirüse yakalanan Maçoğlu ile temaslı 4 CHP’li belediye başkanı karantinada
Abone Ol google-news

Dersim’de, CHP’li 4 belediye başkanı, koronavirüs testi pozitif çıkan Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ile temasları olduğu için aileleriyle birlikte evlerinde karantinaya alındı.

Alınan bilgiye göre, koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan ve Devlet Hastanesi’nde tedavisine başlanan komüminst başkan olaraka bilinen Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ile Munzur Özgür Aksın Meclisi Toplantısı’na katılan 3, bir etkinlikte bir araya gelen 1 CHP’li ilçe belediye başkanı evlerinde karantina uygulamasına alındı.

Bu kapsamda, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Hozat Belediye Başkanı Seyfi Geyik, Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan’ın bir hafta, Pülümür Belediye Başkanı Müslüm Tosun’un ise 14 gün evinde karantinada olacağı öğrenildi. Başkanlar ve ailelerinin sağlık durumlarının iyi olduğu şu ana kadar herhangi bir hastalık belirtisi göstermedikleri belirtildi.

NE OLMUŞTU?

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, koronavirüse yakalandığını duyurmuştu. Maçoğlu, “Koronavirüsü kimden kaptığımı bilmiyorum ama son günlerde birçok cenaze törenine katıldım. 13 Haziran günü Fransa’da havuzda boğularak hayatını kaybeden Dilek Yücetepe ve iki oğlunun cenaze törenine katıldım. Cenaze töreninde Dilek Yücetepe’nin eşi Muharrem Yücetepe ile yakın temasımız oldu. Son bir hafta içinde Tunceli ve Pülümür’de iki vatandaşın cenaze törenine katıldım. En son pazar günü Erzincan’a gidip geldikten sonra dün gece yarısı ateşim 39 dereceye kadar çıktı. Sabah hastaneye giderek test yaptırdım ve akşam saatlerinde test pozitif çıktı. Şu an hastanedeyim. Bütün kontrollerim yapıldı. Boğazım ağrıyor, durumum iyi. Akciğer filmim ve kan tahlillerim çok iyi çıktı. Şu an endişe edecek bir durum yok. Bir süre tedavim hastanede devam edecek. Boğaz ağrısı dışında bir şikayetim yok. Arkadaşlarım yakın temas kurduğum herkesin listesini çıkarıyor" ifadelerini kullanmıştı.

Maçoğlu’nun sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan hastane yönetimi ise, durumunun iyi olduğu belirterek, “"Hastamızın genel sağlık durumu iyi olup bilim kurulumuzun önerisi doğrultusunda Covid-19 servisinde izleme ve tedavisi devam edilmektedir. İl Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekipleri temaslı tespiti için gerekli çalışmaları tamamlamış, karantina önlemleri alınmıştır. Hastamızın tedavi sürecinde sağlık durumu ile ilgili günlük bilgiler Tunceli Devlet Hastanesi Başhekimliğince kamuoyu ile paylaşılacaktır" değerlendirmesinde bulunmuştu.

İHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol