birgün

15° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

DÜNYA 09.04.2020 23:02

Koronavirüsün kontrol altına alındığı Çekya'da iş yerleri yeniden açılıyor

Çekya'da koronavirüse karşı alınan bazı önlemler esnetiliyor. Hükümet yetkililerinin açıklamasına göre, bazı iş yerlerinin açılmasına izin verildi

Koronavirüsün kontrol altına alındığı Çekya'da iş yerleri yeniden açılıyor

Çekya'da hükümet yetkililerinin koronavirüs salgınının kontrolsüz şekilde yayılmasının kontrol altına alındığı yönündeki açıklamalarının ardından bugün bazı iş yerlerinin açılmasına izin verildi.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Karel Havlicek, Paskalya sonrası bazı işletmelerin yeniden açılması için değerlendirmelerde bulunduklarını kaydederek, sosyal mesafe ve hijyen gibi kuralların katı bir şekilde uygulanacağının altını çizdi.

VİRÜSÜN YAYILMA HIZI 5 KAT GERİLEDİ

Polonya'da ise Sağlık Bakanı Lukasz Szumowski, salgının yayılmasını önlemek için alınan kararların önemine işaret ederek, bu kararların zamanında hayata geçirilmemesi durumunda ülkedeki vaka sayının 25 bine ulaşabileceğini söyledi.

Szumowski, ülke genelindeki vaka sayısının 5 bin 341’e ulaştığını belirterek, 'hızlı ve isabetli' kararlarla virüsün yayılma hızının 5 kat geriletildiğini ifade etti.

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız