birgün

21° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 03.06.2020 12:46

Kuaförde koronavirüs çıktı, müşteriler aranıyor

Kayseri'de bir kuaför çalışanının Covid-19 testinin pozitif çıkması sonrası Filyasyon ekibi müşterileri bularak 14 gün evde karantina altında kalmaları konusunda uyardı.

Kuaförde koronavirüs çıktı, müşteriler aranıyor

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde kadın kuaföründe çalışan bir kişinin testi pozitif çıktı. Kuaför kapatılırken İl Sağlık Müdürlüğü Filyasyon ekibi, kuaföre giden ve kayıt altına alınan müşterilere tek tek ulaşarak 14 gün boyunca evde kalmaları uyarısında bulundu.

İHA'da yer alan habere göre kapatılan kuaförün sahibi olan kadının eşinin de yan dükkanda erkek berberi olarak çalıştığı belirlenirken, ekipler bu dükkandan da numune alarak dükkanın kapatılmasını sağladı.

Yetkililer, berber ve kuaförlerin gelen müşterilerin isim, telefon ve adreslerini not almaları gerektiğine dikkat çekerek, kuaförlerin dezenfekte kurallarına kesinlikle uyması ve mutlaka maske kullanmaları gerektiği uyarısında bulundu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız