Ankara'da iki çocuğa yönelik gerçekleştirilen tacize engel olmak isterken istismarcıların bıçaklı saldırısına uğrayarak yaralanan Haydarcan Kılıçdoğan, hayatını kaybetti.

Küçük çocukları tacizden kurtarmaya çalışırken bıçaklanan Haydarcan Kılıçdoğan hayatını kaybetti

Ankara Batıkent’te, iki kız çocuğuna yönelik tacizi engellemek isteyen 28 yaşındaki Haydarcan Kılıçdoğan, tacizcilerin saldırısı sonucunda 6 yerinden bıçaklanarak öldürüldü.

Medyaport'tan Ayça Onuralmış'ın haberine göre, olay 31 Ekim Pazar günü bir kafede meydana geldi. Kafede bir masada oturan 12 ve 13 yaşlarındaki iki kız çocuğu kafeye gelen ve madde bağımlısı oldukları belirtilen 6 kişinin önce sözlü ardından fiziksel olarak tacizine maruz kaldı. Bu arada yan masada oturan Haydarcan Kılıçdoğan ile kafede çalışan garson, olaya müdahale etti.

Saldırgan grup ile Kılıçdoğan arasında kavga çıktı. Haydarcan Kılıçdoğan, kavga sırasında Y.S. (17) ile M.T. (17) tarafından 6 yerinden bıçaklandı. Ağır yaralanan Kılıçdoğan, bu sabaha karşı kaldırıldığı Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Olaya tanık olanlar Batıkent Meydanı’nda madde bağımlıları tarafından kadınların taciz edildiğini belirtirken, Emniyet’e yapılan şikayetlerden sonuç alamadıklarını söyledi.

İKİ KİŞİ TUTUKLANDI

Anadolu Ajansı'nın aktardığına göre, olay sırasında bölgedeki bekçilerce yakalanan Y.S. ve M.T, gözaltına alındı. Şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.