Küçükçekmece’de, kentsel dönüşüm çerçevesinde yıkımı yapılan binada çökme meydana geldi. İnşaat firmasının önlem almadığı yıkımda binadan kopan parçalar yola ve yan binanın bahçesine düştü. Olayda yaralı ya da can kaybı yaşanmazken, Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu ile İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Bambal olay yerinde inceleme yaptı.

Küçükçekmece’de bir binada yıkım sırasında çökme
Fotoğraf: İHA

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde Kanarya Mahallesi Yeni Bülbül Sokak'ta kentsel dönüşüm çerçevesinde boşaltılan 3 katlı binanın yıkımı sırasında, bir kısmında çökme meydana geldi.

İnşaat firmasının önlem almadığı yıkımda binadan kopan parçalar yola ve yan bahçeye çöktü. Haber verilmesi üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Polis olay yerinde güvenliği sağlarken, itfaiye ekipleri ise binada kimsenin olup olmadığını öğrenmek için kontrol yaptı.

Yurttaşlar ise önlem alınmadan yapılan yıkıma tepki gösterdi. Yaralı ve can kaybının olmadığı olayda sokak çökme nedeniyle kapandı. Belediye ekipleri ise, sokağı açmak için çalışmalara başladı.


kucukcekmece-de-bir-binada-yikim-sirasinda-cokme-1137702-1.

Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu ile İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Bambal olay yerine gelerek incelemede bulundu.

İncelemenin ardından açıklama yapan Kaymakam Turan Bedirhanoğlu, “Yıkımı yapılan bina ile alakalı bir durum. Şuana kadar bize intikal eden bir şey yok, yıkım ruhsatı almış bir yer, yıkım yapıyor şuanda. Şuan arkadaşlar tespitleri yapıyorlar, gerekli güvenlik tedbirleri alınarak yıkımı tamamlanacak” dedi.

(İHA)