birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 13.05.2021 01:07

"Kudüs için TSK öncülüğünde 'Barış Gücü' kurulmalı" diyen Fatih Erbakan, bedelli askerlik yapmış

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Acilen Kudüs’e yapılan saldırıları sonlandırmak için TSK öncülüğünde ‘Barış Gücü’ kurulmalı" dedi. Erbakan'ın askerliğini bedelli olarak yaptığı ortaya çıktı.

"Kudüs için TSK öncülüğünde 'Barış Gücü' kurulmalı" diyen Fatih Erbakan, bedelli askerlik yapmış

“Acilen Kudüs’e yapılan saldırıları sonlandırmak için TSK öncülüğünde ‘Barış Gücü’ kurulmalı” diyen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın askerliğini bedelli yaptığı ortaya çıktı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, yaptığı yazılı açıklamada, Doğu Kudüs’te devam eden şiddet olaylarına dünyanın sessiz kaldığını ve harekete geçilmesi gerektiğini söyledi.

Tele1'de yer alan habere göre, askerliğini 2012 yılında para ödeyerek ‘bedelli‘ yapan Erbakan, İsrail’in Mescid-i Aksa’da saldırısına ilişkin, şunları söyledi:

“Gün artık konuşma günü değil, icraat günüdür. İslam İşbirliği Teşkilatı, Türkiye’nin çağrısıyla acil olarak tekrar toplanmalıdır. Filistin Devleti’nin talebiyle, Filistin Devleti’nin başkenti Kudüs’e yapılan saldırıları sonlandırmak üzere acilen TSK öncülüğünde bir barış gücü oluşturulmalıdır. Bağımsız devletlerin kendi topraklarına yabancı güçleri davet etmesi uluslararası bir haktır ve bu hak Filistin Devleti tarafından acilen kullanılmalıdır. Oluşturulacak Barış Gücü’ne en büyük desteği ve katılımı da TSK sağlamalıdır."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol