birgün

14° AÇIK

Kulis: AKP seçim için 'ikna' ekipleri kurdu

Kulislere göre; seçim çalışmalarını başlatan AKP'nin, sandığa gitmeyi düşünmeyen eski seçmenleri üzerine yoğunlaşacağı ve bu amaçla 'ikna' ekipleri kurduğu belirtiliyor.

SİYASET 28.08.2022 12:26
Kulis: AKP seçim için 'ikna' ekipleri kurdu Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi için artık geri sayım başlarken, partiler de saha çalışmalarına ağırlık vermiş durumda. Anket sonuçları AKP'de alarm zillerinin çalmasına neden olurken, gözler kararsız seçmenin üzerinde.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun kulis haberine göre; AKP'de önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmalar ağırlıklı olarak ‘sandığa gitmeyi düşünmeyen seçmen’ üzerinde yoğunlaşacak.

AKP yönetiminin sahada yaptığı gözlemlerde, büyük bölümü kendi seçmenleri olmak üzere, öncekilere oranla önümüzdeki seçimlerde sandığa gitmeyi düşünmeyenlerin sayısının arttığının tespit edildiği belirtilen haberde şöyle denildi:

"AK Parti kaynakları 'AK Parti seçmeninden uzaklaşanlar var ama henüz bizden kopmamışlar. Bu kitle başka partiye oy vermek istemiyor ama bize de vermek istemiyorlar. Bunlar sandığa gitmeme taraftarı. Bunun birçok nedeni var. Kırgınlık, küskünlük, hayat pahalılığı ve kişisel nedenlerle AK Parti’ye uzak durmaya başlayan bir kitle var. Ama aynı zamanda ikna olmaya da açık bir seçmen grubu. Bunu yapılan anketlerde çapraz sorularda da tespit ediyoruz. Bu nedenle seçimlere kadar en önemli hedefimiz, sandığa gitmek istemeyen bu kitleyi ikna ederek sandığa gitmelerini sağlamak olacak. Bunun için hem ekonomik anlamda atılacak adımlar, hem de bizim birebir yapacağımız görüşmelerle seçmen ikna olacaktır' dedi. Bu durumdaki seçmenleri tek tek analiz ettiklerini belirten parti kurmayları 'Hangi seçmen bize küsmüş, kızmış? Hangi seçmen grubunda tıkanıklık var? Tüm bunları tespit edip, gereğini yapıyoruz' diye konuştu."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol