birgün

21° AÇIK

Kulis: Fatih Portakal görevi neden bıraktı? FOX TV'de neler yaşandı?

Fatih Portakal'ın FOX TV'den ayrılmasının iki nedeni olduğu öne sürüldü. Odatv'nin aktardığı haberde, Fatih Portakal'ın görevinden ayrılmasının ardından FOX TV'de neler yaşandığı aktarıldı.

MEDYA 24.08.2020 21:17
Kulis: Fatih Portakal görevi neden bıraktı? FOX TV'de neler yaşandı?
Abone Ol google-news

FOX TV, dün akşam görevini bıraktığı iddiası basın kulislerine düşen Fatih Portakal ile ilgili iddiaları doğruladı.

FOX TV'den yapılan açıklamada, "Fatih Portakal görevi süresince FOX'un en önemli değerlerinden biri olmuştur. Aldığı karara saygı duymakla birlikte, çok sevdiğimiz bir çalışma arkadaşımıza veda ediyor olmaktan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz" denildi.

Yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: "İzleyicimize objektif ve doğru haber sunma politikası doğrultusunda; samimiyet, açık sözlülük ve cesaretle sunduğu haberler takdirle izlenmiştir. Bugüne kadarki tüm katkıları için kendisine teşekkür ediyor, yeni yaşamında mutluluklar diliyoruz."

FATİH PORTAKAL NE SÖYLEDİ?

Kanalın yaptığı açıklamanın ardından Fatih Portakal, kişisel Twitter hesabından mesaj yayımladı. Portakal, paylaşımında şunları söyledi:

"10 yıldır gurur duyarak çalışıp, birlikte keyifle yol aldığım FOX Haber’den kendi tercihimle ayrılmaya karar verdim. Sadece, “Ne yapmak istiyorum?” sorusunun cevabını aradım. İçsel devrime ihtiyacım vardı. Kariyer, tanınmışlık, kazanç vazgeçilebilecek şeylerdi.

Başta sağlık, dinginlik, huzur ve aile ise insanın yaşam nedeni. Kararı bu kadar net verdim. Bu yıl ve belki sonrasında toprağın sakin ritminde yaşayıp ruhumu ve bedenimi dengeleyeceğim. Tabiatla olabildiğince bütünleşip kıymetini bilerek yaşam süreceğim. Kalın sağlıkla."

İDDİA: PORTAKAL'IN AYRILMASININ İKİ NEDENİ VAR

Odatv'de yer alan habere göre, Fatih Portakal'ın FOX TV'den ayrılmasının iki nedeni olduğu iddia edildi.

"Portakal’ın Fox TV’den ayrılmasına neden olan gelişmelerden en önemlisi Türkiye gündeminin sertleşmesi" denilen haberde, şu ifadeler kullanıldı:

"Portakal’ın her gün iktidara yakın medya organlarında hedef yapılması, evinin üzerinde drone’ların uçurulması, arabasını park ettiği garajın üzerindeki kiremitlerin dahi davalık hale gelmesi gazeteciyi mesleğini yapamaz hale getirdi. Fatih Portakal’ın görevi bırakmasının en kritik nedeni bu. 53 yaşında olan Portakal’ın görevi bırakmasının ikinci nedeni ise, kendi ailesine yakın olmak, kendisine ve ailesine daha fazla zaman ayırma isteği."

FOX TV'DE NELER YAŞANDI?

Haberde ayrıca, Portakal'ın ayrılığı sonrası FOX TV'de neler yaşandığına ilişkin de kulis bilgileri yer aldı.

"Kanal yönetimi önce sabah haberlerini sunan İsmail Küçükkaya’ya, Fatih Portakal’dan boşalan ana haberler koltuğunu teklif etti" denilen haber, şöyle devam etti:

"Ancak İsmail Küçükkaya bu teklifi reddetti. Küçükkaya daha geniş bir zaman diliminde haber sunmak istediğini ve buna sabah haberlerini sunduğu “Çalar Saat” programının uygun olduğunu ifade etti. Küçükkaya, sabah haberlerini sunmaya devam etmek istediğini de kanal yönetimine iletti.

Küçükkaya’nın ardından Fox TV yönetimi, 2020 yılının Ocak ayında Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenliği’nden istifa eden Selçuk Tepeli’ye teklif götürdü. Tepeli bu görevi kabul etmeden önce Habertürk’ün yönetimi ile görüştü. Habertürk yönetimi de Selçuk Tepeli’ye izin verdi. Bu süreç sonrasında Fox TV yönetiminin yarın Selçuk Tepeli ismini netleştirmesi bekleniyor."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol