birgün

12° PARÇALI BULUTLU

Kulis: Karamollaoğlu, Liderler Turu'nda adayını açıkladı

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının açıklanmasına sayılı günler kala Altılı Masa'da aday görüşmeleri sürüyor. Gazeteci İsmail Saymaz'ın iddiasına göre; Temel Karamollaoğlu, liderlerle yaptığı görüşmelerde Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını desteklediğini söyledi. Saadet Partisi Basın Müşaviri Hacı Murat Uzgur ise iddiayı yalanladı.

SİYASET 02.02.2023 18:15
Kulis: Karamollaoğlu, Liderler Turu'nda adayını açıkladı
Abone Ol google-news

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Parti'den oluşan Altılı Masa yaptıkları son toplantıda Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı yönünde görüşmelere başladıklarını duyurdu. Gazeteci İsmail Saymaz'ın açıklamasına göre Temel Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu'nun aday olarak gösterilmesi konusunda görüş bildirdi.

13 Şubat'ta yapılacak Altılı Masa toplantısının ev sahibi Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi ile görüşmesinin ardından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile de görüştü.

İsmail Saymaz'ın aktardığı bilgiye göre, Karamollaoğlu Kılıçdaroğlu'nun adaylığını desteklediğini Babacan ve Davutoğlu'na iletti.

İki liderden herhangi bir itiraz gelmediğini aktaran Saymaz, Karamollaoğlu'nun Kılıçdaroğlu'na "Görüşmede adınız geçti, ben de destekliyorum" dediğini iddia etti.

Saymaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Saadet lideri Karamollaoğlu dün Davutoğlu ve Babacan’ı ziyaretinde, ilk kez Kılıçdaroğlu’nun adaylığını zikrederek, CHP liderine sıcak baktığını söyledi. İki lider itiraz etmedi. Karamollaoğlu, bugün Kılıçdaroğlu ziyaretinde, “Görüşmede adınız geçti, ben de destekliyorum” dedi."

"Öğrendiğim kadarıyla Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu’nun sözlerini dinledi ve herhangi bir karşılık vermedi. Karamollaoğlu, şu an Demokrat Parti lideriyle görüşüyor. Uysal’ın Kılıçdaroğlu’nu desteklediği biliniyor. İstikşafi görüşmelerin sürmesi bekleniyor."

SAADET PARTİSİ'NDEN YALANLAMA!

Saadet Partisi Basın Müşaviri Hacı Murat Uzgur ise Saymaz'ın iddialarını yalanladı.

Uzgur, sosyal medya hesabından şu sözlere yer verdi:

"Millet İttifakı ortaklarının bir araya geleceği 13 Şubat tarihindeki toplantının ev sahibi olarak liderleri ziyaret eden Genel Başkanımız Karamollaoğlu görüşmeleri bir mahremiyet çerçevesinde yürütmektedir. Görüşülen sayın genel başkanlara duyduğumuz saygı gereği, mahrem olan bu görüşmelerin içeriğine dair bilgi verilmemektedir. Medyaya yansıyan varsayıma dayalı haberler doğru değildir. Milletimizin geleceğiyle ilgili yapılan bu görüşmelerden çıkacak sonuçlar da inşallah hayırlı olacaktır."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol