İzmir Büyükşehir Belediyesi, hissedarı olduğu eski Hilton Oteli binasının depremzedelere açılması için büyük hissedar Ata Holding ile gerekli görüşmelerin yapıldığını, ancak binanın satılacağı gerekçesiyle taleplerinin olumsuz karşılandığını açıkladı.

Kullanılmayan Hilton Otel'i depremzedelere açma teklifi reddedildi

BİRGÜN EGE

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kullanılmayan Hilton Otel depremzedelere açılsın teklifi Hilton Otel’in büyük hissedarı Ata Holding tarafından bir kez daha reddedildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Ata Holding ile gerekli görüşmelerin yapıldığını ancak talebin "binanın satılacağı" gerekçesiyle reddedildiği kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Ülkemizin yaşadığı deprem felaketinin ardından barınma sorunuyla karşı karşıya kalan 10 şehrimizdeki yurttaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi büyük bir çaba ve özveriyle çalışmaktadır. Gerek kurumsal kapasitemizi devreye sokarak gerek yürüttüğümüz kampanyalarla barınma sorununun çözümü için adımlar atıyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak depremin ardından binanın büyük hissedarı Ata Holding ile gerekli görüşmeler yapılmış, İzmir depreminde olduğu gibi depremzedelere açılması önerisi götürülmüştür. Ancak bu talebimiz, binanın satılacağı gerekçesi ile olumsuz karşılanmıştır. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak yüzde 23,5 hissemiz olan söz konusu binanın depremzedelere açılması konusunda görüşümüzün olumlu olduğunu bir kez daha duyuruyoruz. Ancak nihai kararın hukuken büyük hissedarda olduğunun da altını çiziyoruz."