birgün

7° AÇIK

YEŞİL BİRGÜN 19.12.2020 11:37

Külliye engel tanımıyor

Külliye engel tanımıyor

Haber Merkezi

Diyanet’in Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan Camel Beach Koyu’ndaki 100 milyon liraya mal olacak külliye inşaatı çalışmaları sürüyor.

10 bin 300 metrekarelik arazi üzerinde yapılması planlanan İslam Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’ne siyasiler de yurttaşlar da tepkili.

Danıştay’da davanın sürdüğünü hatırlatan Bodrum Çevre Platformu kurucusu ve avukat Remzi Kazmaz, “Konu Bodrum’ da yoğun bir şekilde tartışılırken çevre örgütleri de ayağa kalkmış durumda. Ayrıca bu ne telaş bu ne acele. Danıştay’ın kararı beklenmeden pandemi döneminde mal kaçırırcasına bu ne acele tavır” dedi. Bodrum’da devlet hastanesi inşaatının yarım bırakıldığını hatırlatan Kazmaz şöyle konuştu: “Neden bu pandemi döneminde hastaneye öncelik verilmiyor? Diyanetin fazla parası varsa gelsin şu hastaneyi bitirsin. Yoksa doktor hastane işine fazla inanmıyor mu? Külliyedeki hocalarla mı bu pandemiye karşı mücadele etmeyi düşünüyor.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol