birgün

21° AÇIK

Kumpas kurulan Boji'ye yuva aranıyor

İBB Sözcüsü Murat Ongun, tramvaya pislediği iftirasıyla kumpas kurulan Boji için geniş arazili evi olan bir aile arandığını söyledi.

GÜNCEL 22.11.2021 12:21
Kumpas kurulan Boji'ye yuva aranıyor
Abone Ol google-news

Geçtiğimiz günlerde tramvaya pislediği iddiasıyla hedef alınan ve yapılan incelemeler sonucunda kumpas kurulduğu anlaşılan İstanbul'un sembolü haline gelmiş Boji için yuva aranıyor.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, bugün 'Açıkhava Tımarhanesi' başlıklı yazısında Boji'ye kurulan kumpası ele aldı. Boji'nin son durumunu sorduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun'dan aldığı yanıta yer veren Alçı, "Boji’yi geniş arazisi olan hali vakti yerinde bir eve vermek istiyorlarmış, buradan duyurayım…" diye yazdı.

Ongun, Boji'nin başına bir şey gelmesinden endişe ettiklerini söyleyerek, “Bunca spekülasyondan sonra başına bir şey gelmesinden korkuyoruz” dedi.

Alçı'nın yazısındaki ilgili bölüm şu şekilde:

"Öte yandan Ongun’a tüm bu gelişmelerden sonra Boji’nin ne yaptığını da sordum.

Geniş bir alana ihtiyacı olan bir köpekmiş, şimdi böyle bir yerde bakılıyor ve dinleniyormuş. Ongun sokaklara salmaktan endişe ettiklerini söyledi. 'Bunca spekülasyondan sonra başına bir şey gelmesinden korkuyoruz' dedi. O nedenle Boji’yi geniş arazisi olan hali vakti yerinde bir eve vermek istiyorlarmış, buradan duyurayım…"

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol