birgün

19° AÇIK

Kurak Günler'e bir festivalde üç ödül

Yönetmen Emin Alper'in son filmi 'Kurak Günler' Hırvatistan'ın bu sene 69'uncusu düzenlenen Pula Film Festivali'nden 3 ödülle döndü. Film, 'en iyi film', 'eleştirmenler jürisi özel ödülü' ve 'en iyi ortak yapım' ödüllerini aldı.

KÜLTÜR SANAT 26.07.2022 15:44
Kurak Günler'e bir festivalde üç ödül
Abone Ol google-news

Yönetmenliğini Emin Alper'in yaptığı Hatice Aslan, Ekin Koç, Selahattin Paşalı ve Selin Yeninci'nin başrolünde yer aldığı 'Kurak Günler', Hırvatistan'ın köklü film festivalleri arasında yer alan bu sene 69’uncusu düzenlenen Pula Film Festivali’nin ‘uluslararası yarışma’ bölümünde gösterildi.

Hürriyet'in haberine göre yapım, festivalden ‘en iyi film’, ‘eleştirmenler jürisi özel ödülü’ ve ‘en iyi ortak yapım’ ödülleriyle döndü.

SONBAHARDA VİZYONDA

'Kurak Günler', kuraklık sorunuyla boğuşan Yanıklar kasabasına yeni atanan genç savcı Emre, belediye başkanı Selim, yerel gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı arasında yaşanan çekişmeleri konu alıyor. Filmin Türkiye’de sonbaharda vizyona girmesi bekleniyor.

Film, dünya prömiyerini 75'inci Cannes Film Festivali'nde yapmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun