birgün

13° PARÇALI BULUTLU

YEŞİL BİRGÜN 16.12.2020 10:23

Kuraklık: Yeşilırmak Nehri'nin ortasında adacıklar oluştu

Kuraklık: Yeşilırmak Nehri'nin ortasında adacıklar oluştu

Türkiye'de çok şiddetli kuraklık riski atındaki kentlerden biri olan Amasya'nın ortasından geçen Yeşilırmak Nehri alarm veriyor. Su seviyesinin her geçen gün düştüğü nehrin ortasında adacıklar oluştu.

Kışın kar, yaz ve sonbaharda da beklenen yağışın düşmemesi nedeniyle çok şiddetli kuraklık riskinin yaşandığı kentte debisi düşen Yeşilırmak’ta alarm veren durum köprü ayaklarına ve kıyı şeridine yansıdı.

kuraklik-yesilirmak-nehri-nin-ortasinda-adaciklar-olustu-817389-1.

Su miktarının saniyede yaklaşık 10 metreküp olduğu nehirde suyun fazla olduğu alanlarda balık tutan yurttaşlar durumu endişeyle takip etti.

Yurttaşlardan Hamdi Demir, “İnşallah yağışlar başlarda biz de Yeşilırmak’ın alışık olduğumuz haline kavuşuruz” dedi. (İHA)

kuraklik-yesilirmak-nehri-nin-ortasinda-adaciklar-olustu-817390-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol