birgün

29° AZ BULUTLU

YEŞİL BİRGÜN 04.09.2019 16:43

Kuşadası Kent Parlamentosu'ndan özelleştirme itirazı

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin yap, işlet, devret mantığıyla ihaleye açtığı arsa için Kuşadası Kent Parlamentosu'ndan itiraz geldi

Kuşadası Kent Parlamentosu'ndan özelleştirme itirazı

BİRGÜN İZMİR

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, Temmuz ayında gerçekleştirdiği olağan oturumunda, Kuşadası’nda bulunan Tariş arazisinin ihale edilmesini kabul etti. Alınan bu kararla Aydın’ın Kuşadası ilçesinde bulunan ve belediye tarafından satın alınan Tariş alanı yap, işlet, devret mantığıyla 29 yıllığına özelleştirilerek AVM yapılacak.

Bu alanın ranta açılmaması için itiraz eden Kuşadası Kent Parlamentosu bugün toplu bir şekilde Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne itiraz dilekçesi verdi. Kent Konseyi üyeleri tarafından verilen dilekçede, “Aydın Büyükşehir Belediyesi bireysel yarar ve zenginlik sağlayan yap, işlet, devret özelleştirme uygulamasından derhal vazgeçilmelidir. İhale kararından vazgeçilmesi için yeniden Meclis kararı alınmasını talep ediyoruz. Kuşadası’nda dönüşüm, toprağı canlandıran bitkiyi, ağacı ve yeşil alanı çoğaltmakla mümkündür” denildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız