birgün

25° AÇIK

'Kuşadası'nda kadına yönelik şiddeti protesto ediyoruz'

Kuşadası'nda Serdar Günay isimli erkeğin bir kadını darp etmesine tepki gösteren Kent Konseyi Kadın Meclisi, "Şiddet uygulayanların hak ettikleri cezaya çarptırılmaları biz kadınların talebidir" dedi

KADIN 29.05.2020 10:00
'Kuşadası'nda kadına yönelik şiddeti protesto ediyoruz'
Abone Ol google-news

Kuşadası Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Serdar Günay isimli erkeğin Pelin Y.'yi darp etmesine ilişkin açıkmala yaptı.

"Kuşadası'nda kadına yönelik şiddeti protesto ediyoruz" denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kuşadası'nda bir kadın arkadaşımız erkek şiddetine maruz kalmıştır.İşyerine gitmek için şehrin en işlek caddesinde yürüyen arkadaşımız, 13 suçtan sabıkalı şartlı salıverilen bir erkek tarafından saldırıya uğramıştır. Kadınlara yönelik artan şiddete karşı iktidar, İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'un uygulanması ile ilgili her türlü önlemi almak durumundadır.Şiddet uygulayanların hak ettikleri cezaya çarptırılmaları biz kadınların talebidir.Cinsel saldırı suçlularının af yasasıyla salıverilmeleri saldırganları cesaretlendirmektedir. Kuşadası Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak kadın arkadaşımıza yapılan bu saldırıyı kınıyoruz..

NE OLMUŞTU?

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde, banka şube müdürü Pelin Y., Serdar Günay adlı erkeğin taciz ve saldırısına maruz bırakılmıştı. Pelin Y.'yi yaraladıktan sonra kaçan Serdar Günay, aynı gece saklandığı evde yakalanmıştı. Benzer suçlardan poliste 13 ayrı suç kaydı bulunan Günay, polisteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklanarak Söke Cezaevi'ne gönderilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol