birgün

22° AÇIK

BİRGÜN EGE 30.06.2020 15:07

Kuşadası Yaylaköy’de bilirkişi incelemesi

Kuşadası Yaylaköy’de bilirkişi incelemesi

SERAP DALKILIÇ / KUŞADASI

Kuşadası’na bağlı Yaylaköy ve Kirazlı Köyü arasında faaliyet gösteren Kalker Ocağı, Kırma Eleme ve Hafriyat Geri Kazanım Tesisinin faaliyet alanını genişletmek için verilen "ÇED Gerekli Değildir" kararına itiraz nedeniyle dün bilirkişi incelemesi yapıldı.

Kirazlı Köyü Sulama Birliği Kooperatifi, Kirazlı Ekolojik Yaşam Derneği ve EKODOSD Derneği ile işletmeden büyük zarar gören bir köylünün açtığı dava sonucu mahkeme bilirkişi incelemesine karar vermişti.

Bilirkişi incelemesinde Aydın 2.İdare Mahkemesi hakimi, bilirkişi üyeleri, şirket yetkilileri ve avukatları, davacıların vekili Av. Cem Altıparmak, kurumlarını temsil eden Nihat Fırat, Bahattin Sürücü ve Mehmet Mersin, Yaylaköy Muhtarı Erhan Yıkılmaz ve duyarlı yurttaşlar keşif yerinde hazır bulundu.

Bilirkişi Heyeti gerekli incelemelerini yaparken çevre gönüllüsü dernek ve köylüler davayı sonuna kadar takip edeceklerini bildirdiler.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız