birgün

24° PARÇALI AZ BULUTLU

Kütahya'da 7 yıl önce kaybolan kadının katledildiği ortaya çıktı

Kütahya'da, 7 yıl önce evden hastaneye gitmek için çıkan ve kendisinden bir daha haber alınamayan Ömür Yıldırım'ın öldürüldüğü ortaya çıktı. Soruşturma sonucunda Alaattin Kara isimli erkek 'kasten öldürme' suçlamasıyla çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

KADIN 29.06.2022 11:10
Kütahya'da 7 yıl önce kaybolan kadının katledildiği ortaya çıktı Fotoğraf: Fatoş Sarıkaya / csgorselarsiv.org
Abone Ol google-news

Kütahya'da, 7 yıl önce evden hastaneye gitmek için çıkan ve kendisinden bir daha haber alınamayan Ömür Yıldırım'ın öldürüldüğü ortaya çıktı.

Ömür Yıldırım, yedi yıl önce Kütahya'daki evinden "Hastaneye gidiyorum" diyerek çıktı. İki çocuklu Yıldırım eve dönmeyince ailesi kayıp başvurusu yaptı. Ömür Yıldırım dosyası yıllar sonra yeniden açıldı ve Yıldırım'ın Alaattin Kara tarafından öldürüldüğü tespit edildi.

AA'nın haberine göre, Ömür Yıldırım dosyası Kütahya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği bünyesinde kurulan özel ekip tarafından yeniden ele alındı. Ömür Yıldırım'ın çevresindeki 45 kişinin yeniden ifadesine başvuruldu, arama trafiği kayıtları (HTS) incelemeye alındı. Araştırmada, Yıldırım'ın en son, Alaattin Kara ile görüştüğü ortaya çıktı.

Alaattin Kara'nın 2012 yılında Ömür Yıldırım'a yönelik 'tehdit' ile 'şantaj' suçlarından tutuklanarak kısa süre cezaevinde yattığı bilgisine ulaşıldı. Ayrıca Ömür Yıldırım'ın kaybolduğu gün saat 07.39'da ev telefonunun Alaattin Kara tarafından arandığı tespit edildi.

Cinayet şüphesiyle operasyon düzenleyen polis ekipleri, Alaattin Kara'nın yanı sıra eşi Sebahat Kara ile erkek kardeşi Sebahattin Kara'yı gözaltına aldı. Alaattin Kara, ifadesinde Ömür Yıldırım ile görüştüğünü ancak kaybolduğu gün görüşmediğini, nerede olduğunu da bilmediğini öne sürdü. Çelişkili ifadeler veren Alaattin Kara, Sebahat Kara ve Sebahattin Kara, adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerden Alaattin Kara 'kasten öldürme' suçlamasıyla çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı, eşi ve kardeşi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun